(.5) jmisfie bekomen hebbendeteffens met rang van Veld-Maarfchalk by de Armée van den Staat. Men luiftert elkander in't oor, dat deze fchik. kingen, often minften het vertrek van den Hertog dat tegen het einde van Maart is be* paaldgefchied op inftantie van den Groten Fretlerikdie, aangedaandat zyn Neef, in fpecie Nicht hoe langer hoe meer, de agtinge van de Natie, die haar kort te voren zo zeer beminde, komen te verliezen; en alleen aan de fnoodfte vleijtrs en Verraders alle dagen hef oor leenen en zig daar van omringt vinden en dat alle eerlyke en brave Voorftanders van hun Vader land, zo lang zy door zulk eene bende infame deugenitten omgeeven zynzig van Hun vjr- wydererieri ook andere opregte en deugdzame die Hun nawaaihetd waarfcbuwenzelfs, van zyn Hofgezin door God tergende Maximes ge dwongen worden, dat Hof te verlaten; ten einde, die Natie en dat Land v?n de eenigfte en nog voortdurende Bron en oorzaak van al het gebeurde en de daardoor van alle de ram pen de Republiecq overkomen, mogen gezui verd worden; op dat zyn Neef en Nicht, door die weg, de Liefde en ageing der Natie,* waar in alleen al hunne Grootheid en Luifter beftaat mogen herwinnen. De alles doorziende Fre. drickbemerkt zeei wel, dat zonder deze de- misfie en verwyderinge'er geen hei! voor zyn Neef en Nicht opis; dog dan cn ook ander, fins nimmer zal wederkeerenzodanig egter dat de Liefde der Natie, met meer omzigiig- heid, minder toegetvendheid en zonder laffe en lagevletjery zal verzelt zyn. Ook fpreekt men dat de voornaamfte, gur.™ Relingen en Medewerkers zommigen van hun Poften buiten 's Lands in de Nasfausfe Staten zullen bekomen, andere van hunne bedienin gen ontfiagenendegrootfte vertrouwelingen zo in 't Politique als Militaire, op de Staatsge vangenis voor hun leven zullen gezet worden waar van ons eerftdaags de Lyften zullen wor'. den toegezondenhet is zeeker dat het Kafte^l de Sta'.enfvan Holland toebehorende in order reeds word gebragt, VRANKRYK. Brest, den ro December. Wy zyn in 't ze kere geinformeerddat 'er een zoort van Kindsheid onder d@ Hoilandiche Marine be« gind teheerfchen; vooral onder de Bevelhtfi.- bers, een kwaa! die alleen een onbeweegïyk; heid in de Hersfenvaten veroorzaakt dezel ve inattiviteitdie twee Jaren lang over hunne Scheepsn gebeerfcht heeft, zegt men nu tot hun eigen perzonen te zyn overgeflagen; althans men weet van goederhand, dat de Vice Admi raal van Ryland dezelvedie wy voor ander» half Jaar met tien Schepen van Linie hier hadden moeten zien arriveeren dog aan de or ders van zyn Souverein heeft geweigerd te ge hoorzamen geheel zyn geheugen en memorie hteft verloren en van die geheels aar. hem be volen Expeditie zig niets weet te heriinneren en voorgeeft, dat Hy rooit met Fielding beeft willen vegten en nooit qutefhegcweeft is, hoe grooten belofie gedaan en toeftel gemaakt wier den om de Expeditie na Breft te execuieeren» en houd dat allesftaande, zo verre kunnen ie mands hoge Jaren hem' doen vergeeten. men zegt bok dat de Heer Dedel van die kwaal niet ten eenemaal vryis; en wie weet hoeveel dat zo in t Militaireals Politique onder deLeeden hebben ten minften alle de Leeden van den Krygc-Raad over die Expeditie even erg aan die Epidemie laboreeren zo dat de Heerenvande Commisfie tot onderzoek dier zaak, al vry wat Patiëntie zullen moeten gebruiken met zuike aangeftokene heele en halve Kranken; en inval dat zoals raèn vermoed door alle de rangen der Marine zig moet verfpreiden dan geloofd men dat de Admiraal Generaal het meefte gevaar loopt van nimmer van die kwaal te zuilen her- ftellen; de Brunswyker mom die zo onmatig op de vlootaan het Hof en by de Ergelfe Cabale nu meeft ter fluik meer als ooit ge bruikt en sfchier als aangebeeden wordis al leen oorzaak van die kwaal; en maakt de ziek te zo men daar langer by blyft ongeneesiyk ten zy dat de Souverain kragtda.iige midde len daartegen in 't werk fteld, zo maar de Hooftche JLugt van dien geen invloed byfom» ruige Regenten hadde. NEDERLANDEN, s'Gravekhage den 27 December. Men bad zich hier geflatteerd, dat het definitive Vredes Iraftaat, waartoe door de Engelfche Cabaic alle mogelyke kuiperyen en moeite is aange» weijd, hier zoude gefloten zyn geworden, edeg

Zutphense Courant (1783-1784) | 1784 | | pagina 2