6 lid, der Verordening 152/1941, in de eerste plaats tot algemeen vertegenwoordiger van de burgemeester aangewezen. Wethouders. Op 25 Juni overleed alhier wethouder J. A. Paap, ingevolge de regeling van de toewijzing voor een arbeidsgebied aan ieder der wethouders belast met de voorbereiding van zaken betreffende gemeentewerken en sociale zaken. De wethouders mr G. J. H. Wagener en Th. W. Hoonings bleven de hun ingevolge de Verordening 152/1941 opgedragen vertegenwoordiging van de burgemeester wethouder W a- gener voor wat betreft de zaken, rakende de bedrijven en lan derijen, en wethouder Hoonings, voor wat betreft de onderwijs zaken ook gedurende het jaar 1944 waarnemen. Ter voorziening in de door het overlijden van de heer Paap ontstane vacature, benoemde de burgemeester P. J. W. de Waal met ingang van 4 September tot bezoldigd wethouder der ge meente. De voorgeschreven beëdiging vond plaats op 6 October d.a.v. De regeling van de toewijzing van een arbeidsgebied aan ieder der wethouders, zoals die was vastgesteld bij besluit van de bur gemeester van 24 October 1941, no. 6558, onderging geen wijziging. Verkiezingen. a. Kiezerslijst. De kiezerslijst 1944/1945 werd niet opgemaakt. b, Verkiezingen. In het verslagjaar werden geen verkiezingen gehouden. Vaste raadscommissiën. Op grond van het bepaalde in artikel 1, lid 3, eerste volzin, van de Verordening 152/1941 van de Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandse gebied, juncto artikel 27, eerste lid, van de Eerste Beschikking van de Secretaris-generaal van het Departe ment van binnenlandsche zaken ter uitvoering van die Verorde ning, bepaalde de burgemeester bij zijn besluit van 30 September 1941, no. 6215, dat de werkzaamheden van de na te noemen vaste raadscommissiën blijven rusten 1. bedrijvencommissie 2. landerijencommissie 3. bouwcommissie 4. financiële commissie 5. commissie voor de redactie der strafbedreigende verordeningen. 7 Gedurende het jaar 1944 bleef dit besluit zijn geldigheid be houden, zodat de werkzaamheden der evengenoemde gemeentelijke commissiën in het verslagjaar bleven rusten. Secretaris. Het ambt van gemeentesecretaris werd gedurende het gehele verslagjaar bekleed door de heer J. de Bruin. Gemeente-secretarie. De secretarie was gedurende het verslagjaar voor het publiek geopend elke werkdag van 9.00 tot 14.00 uur, met uitzondering van de Zaterdag, op welke dag de secretarie van 9.00 tot 13.00 uur voor het publiek was opengesteld. Ontvangerskantoor. J. Kortenoever, gemeenteontvanger. A. Hoevers, adjunct-commies, plaatsvervangend gemeente ontvanger. Het kantoor was voor het publiek elke werkdag, met uitzon dering van de Zaterdag, van 9.00 tot 13.00 uur geopend. Archief. Mevr. M. M. Doornink geb. Hoogenraad, archivaresse. Zie voorts het als bijlage J opgenomen verslag van het ge meente-archief. Beambten. G. A. Mar tin us, kamerbewaarder. G. Stam, bode.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1944 | | pagina 6