Bijlage N. 4 2. Bureau en Personeel. W erkzaamheden. De werkzaamheden bestonden in 1944 uit: A. Armenzorg (Maatschappelijk Hulpbetoon). 1. Ondersteuning van maatschappelijk hulpbehoevenden. 2. Uitbesteding van armlastigen in gestichten en/of gezinnen. 3. Kinderbescherming. 4. Toezicht op a-sociale gezinnen. 5. Geneeskundige armenverzorging in en buiten deziekenhuizen. 6. Verstrekking van dieetvoeding. 7. Tewerkstelling van ondersteunden. 8. Verleening van voorschotten. 9. Verstrekking van goederen in natura (Brokkenhuiswerk). 10. Verhaal van kosten in den zin der Armenwet. B. Sociale Zaken. 1. Steunverleening aan werkloozen. 2. Administratie voor de werkverruiming. 3. Steunverleening aan kleine grondgebruikers. 4. Administratie voor de wachtgeldregeling. 5. Administratie voor de Krankenkasse. 6. Distributie goedkoope levensmiddelen. 7. Administratie voor de spaargeldregeling. 8. Sociaal-economische hulpverleening aan kleine zelfstandigen. C. Informatiedienst. 1. Verstrekken van inlichtingen aan particulieren en instel lingen. 2. Samenwerking met vereenigingen en instellingen, die zich maatschappelijke steunverleening ten doel stellen. 3. Uitbrengen van rapporten en het verstrekken van adviezen op de verzoeken om vrijstelling van de radiobelasting. D. Hulpverleening aan geëvacueerden en vluchtelingen. E. Overige werkzaamheden. Dossiers. Het aantal dossiers vermeerderde met 233. Brieven en Looninformaties. De volgende aantallen brieven werden ontvangen sociale zaken 1976 (v.j. 2353), burgerlijk armbestuur 180 (v.j. 206), burgerlijk armbestuur (verzoeken om steun) 497 (v.j. 761) en brokkenhuis 1038 (v.j. Totaal derhalve 3691 brieven (v.j. 3320). Bijlage N. 5 Verzonden werden: sociale zaken 1847 (v.j. 2604), burgerlijk armbestuur 340 (v.j. 610) en looninformaties 37 (v.j. 85). Totaal derhalve 2254 (v.j. 3299). Rapporten. In het verslagjaar werden de controlewerkzaamheden door twee controleurs verricht. Er werden 123 rapporten uitgebracht voor de gesubsidieerde steunregeling en de geëvacueerdenregeling, bovendien 2613 rapporten voor armenzorg en inlichtingendienst. Personeel. In de personeelsbezetting kwamen de volgende veranderingen. Aan C. A. Lug t hart werd eervol ontslag verleend wegens zijn benoeming tot controleur bij het C. D. K. te Zwolle. Th. de Roche fort, die op 2 Maart 1944 op arbeidscontract in dienst was gekomen, werd slachtoffer van het bombardement van 14 October. Hij was een goed collega; voor zijn ouders, voor wie hij veel beteekende, was zijn verscheiden een onherstelbaar verlies. Wij hebben de zorg voor zijn nalatenschap op ons ge nomen en de oude menschen zooveel mogelijk bijgestaan, waar voor zij buitengewoon dankbaar waren. Öp 18 October is de Rochefort te Lochem begraven, waarbij de heeren Bril en Binnendijk namens den dienst tegenwoordig waren. Op 21 Maart werd de heer H. Hoogeveen benoemd als schrijver op arbeidscontract; op 6 Maart G. H. Leferink, die op 11 Juni weer vertrok. Verder is van 24 Juli tot 25 Augustus op het bureau werkzaam geweest als adjunct-commies L. C. Steynen, die als ondergedoken ambtenaar van den Dienst voor Sociale Zaken te Arnhem onder een andere naam hier was ondergebracht. De heer Steynen heeft ons zeer nuttig geassisteerd met het in orde brengen van de administratie voor de evacuatie-regeling. 3. Ziekenhuisverpleging. De kosten voor geneeskundige armenverzorging in ziekenhuizen geven t.o.v. 1943 een daling te zien van f 6.506.83. Achterstaand overzicht geeft een beeld van de verpleging in ziekenhuizen gedurende 1944 (bijlage A). Voor een duidelijk beeld geven wij hieronder eenige verge lijkende cijfers over voorgaande jaren weer. Omtrent het aantal verzekerden, dat langere verpleging dan 42 dagen noodig had (vóór de inwerkingtreding van het zieken- fondsenbesluit 56 dagen) het volgende

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1944 | | pagina 65