Bijlage M 6 Hinderwet. Bijlage M. 7 Politieverordening. Geene. Bioscoopwet. Het aantal verleende vergunningen bedroeg: 1. Op de bioscopen werd geregeld controle gehouden. Reglementen. In de reglementen betreffende de brandweer zijn geen wijzigingen gebracht. Materieel. Het groote materieel is opgesteld in den hoofdpost, het kleine materieel en enkele luchtbeschermingsspuitjes zijn ondergebracht in diverse slangenwagenposten. Brandkranen. Eind 1944 waren er te Zutphen 322 en in Eefde 24 brandkranen. De druk op de brandkranen was ruim voldoende, 3.75 atmosfeer, zoodat steeds als regel op de waterleiding gebluscht kon worden. Het onderhoud berust bij de waterleiding. Het ontdooien en het bestrooien met landbouwzout bij sneeuwval, zoomede het hakken van ijsbijten, geschiedt door de brandweer. Branden. Er hebben in 1944 plaats gehad a. binnen de gemeente Zutphen 19 schoorsteenbranden, 7 kleine binnenbranden, 1 groote binnenbrand, 2 uitslaande branden, 2 buitengewone branden, 5 branden op de stortplaats, 3 terreinbranden, 4 branden van motorvoertuigen, 1 kelderbrand. Totaal 51 26 Juni 1944 brandde de paardenstal in het woonwagenkamp af. De brand is door met vuurspelende kinderen veroorzaakt. 9 September 1944 werd een in de uiterwaarden neergestort vlieg tuig, hetwelk in brand geraakte, op last van de Duitsche weer macht gebluscht. Naam v.d. verzoeker Omschrijving Advies van den Brandraad Het aan het advies ge geven gevolg G. J. Boeijink Uitbreiding van de meu belfabriek Hoornwerk 65-67 a. de deuren, welke de ver binding vormen tusschen de beide werkplaatsen en tus schen die werkplaatsen en de loods, moeten brandvrij en zelfsluitend zijn; b. de electromotor van 20 P.K. ter aandrijving van de transmissie in de lakspuit- inrichting moet geplaatst worden in de aan het lokaal der spuitinrichting grenzende werkplaats c. het lokaal, waarin de lakspuitinrichting, moet ge heel brandvrij worden op getrokken, de ruiten van dit lokaal moeten uit draadglas bestaan d. de electromotoren moeten zijn van het type kortsluit- anker met ster-driehoek schakelaar of sleepanker- motoren in geheel gesloten uitvoering met oliegekoelden weerstand e. deschoorsteenen der voor verwarming te plaatsen ka chels moeten gemetseld zijn de kachels moeten geplaatst worden in gemetseld of ijzeren bakken, zoodat afval niet met de kachels in aan raking kan komen in de beide werkplaatsen en in de lakspuitinrichting moet op een goed zichtbare plaats een bord worden op gehangen met het opschrift: „Verboden te rooken of met brandende pijp, sigaar of sigaret hier binnen te gaan of te verblijven", in duidelijk leesbare blokletters g. in de fabriek moet een brandslang van behoorlijke afmeting, aangesloten op de waterleiding, aangebracht worden of vijf handblusch- apparaten, voor onmiddellijk gebruik gereed en van solide fabrikaat, worden opge hangen. Inde vergun ning opgeno men.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1944 | | pagina 60