Bijlage M. 4 Brandwachts aan den hoofdpost. Er waren drie vaste brandwachts, te weten De brandwachts verrichtten naast de herstellingswerkzaamheden voor de brandweer, ook werk voor de andere takken van ge meentedienst. Geüniformeerde brandwachts. Volgens artikel 114 der algemeene politieverordening worden de manschappen, die bij openbare vermakelijkheden of andere samenkomsten voor de bediening der brandbluschmiddelen tegen woordig moeten zijn, aangewezen vanwege de brandweer. Hunne instructie is vastgesteld door den brandraad op 6 October 1920 en goedgekeurd door den burgemeester blijkens diens brief van 28 October d.a.v. Het aantal wachtdiensten bedroeg over 1944 57. Preventief Toezicht. De controle bij bioscopen, publieke vermakelijkheden, fabrieken, enz. is opgedragen aan den controleur-brandmeester A. J. W. Welmers, het toezicht op hooi-, stroo-, lompen- en dergelijke bergplaatsen aan den brandmeester F. van Bruggen. De volgende gebouwen, werkplaatsen, enz., werden in 1944 geïnspecteerd Bijlage M. 5 De burgemeester stelde in handen van den brandraad om advies de volgende verzoekschiften ingevolge bouwverordening, hinder wet, enz. Bouw- cn woningtoezicht. Tegen de voorgenomen verbouwing van de lunchroom „Negro", Markt 63 alhier, werd uit een oogpunt van brandgevaar ernstig bezwaar gemaakt. Het verzoek is niet ingewilligd. Namen Beroep Benoemd door B. W. bij besluit van met ingang van G. J. Arentsen smid 10 Mrt. 1921 15 Mrt 1921 J. v. Huffelen smid 10 Mrt. 1921 21 Mrt 1921 H. J. Borninkhof Jr. schilder-timmerman 20 Jan. 1934 1 Tan. 1934 Gebouwen, enz. Bevindingen met zoo noodig daaraan gegeven gevolgen. Stadhuis De brandbeveiliging voldeed aan de eischen. Den di recteur van gemeentewerken werden eenige kleine herstellingen verzocht, waaraan is voldaan. Buitensocieteit Alsvoren. Schouwburgbioscoop De brandleiding en cabine bleken in orde te zijn. Bioscoop Luxor Alsvoren. Gebouwen, enz. Bevindingen met zoo noodig daaraan gegeven gevolgen. Bioscoop Odeon Voldoet niet aan verschillende eischen. St. Walburgskerk met toren Door Kunstbescherming werd in de kerk een stationaire motor met pomp geplaatst ten behoeve van de brand leidingen op de kerkdaken en de stijgbuis in den toren. De brandweer oefende met die brandbluschmiddelen regelmatig. Museum in het Wijnhuis De brandleidingen bleken in orde te zijn. St.Walburgis-ziekenhuis Alsvoren. Perceelen t Marschpoortstraat 3 De schoorsteen voldoet niet aan de eischen van veilig heid. Den directeur van gemeentewerken is zulks gerapporteerd. Waterstraat 30 De rookgeleiding bleek niet in orde te zijn. Op aan zegging verbeterd. Graaf Ottosingel 113 De schoorsteen voldoet niet aan de Bouwverordening. Aan den directeur van gemeentewerken gerapporteerd. Markt 101 Bornhof Bij controle der brandbluschmiddelen bleek de langste slang niet meer te repareeren. Den rentmeester werd in overweging gegeven een nieuwe slang daarvoor in de plaats aan te schaffen. Hooibroci Bezocht werden 97 hooiopslagplaatsen. Direct brand gevaar werd niet geconstateerd. Vastgesteld werd, dat meerdere opslagplaatsen door verbouwing aanzienlijk verbeterd zijn.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1944 | | pagina 59