Bijlage K. JAARVERSLAG VAN DE STICHTING WIJNHUISFONDS TE ZUTPHEN OVER 1944. De regenten staan weder voor den taak verslag uit te brengen over de levensloop der Stichting gedurende het jaar 1944. Zij kunnen openhartig verklaren dat, terwijl de wereld den adem in hield wegens het alles-vernietigend oorlogsgeweld, de Stichting in een toestand van afwachten heeft verkeerd. Een zwaar verlies leed het college niet alleen, maar heel de gemeente, toen óp 21 Augustus 1944 de Heer H. van Wou denberg Hamstra, belangstellend regent, Zutphenaar aan wien de gemeenschap veel heeft te danken, overleed. De debiteuren hebben de voorschotten, verstrekt op de restau ratie der gevels Groenmarkt 5 en Sprongstraat 6 en 13, nagenoeg geheel afgelost. De exploitatie van het Bolwerck was bevredigend, daar alle beschikbare ruimte was verhuurd. De Stichting heeft in hare eigendommen geen schade geleden. Vooruitloopende op het jaar 1945, daar dit verslag uitzonder lijk laat verschijnt, merken regenten met vreugde op dat de voor naamste monumenten der stad, die weliswaar zwaar geleden heb ben, toch zeer goed herstelbaar zijn en dat de door de Stichting gerestaureerde gebouwen niet geleden hebben behoudens schade aan het dak en ruiten van het Bolwerck, deuren van het Koets huis en de vernietiging van het wachthuisje op den vestingmuur nabij den Drogenapstoren. Helaas ging het archief van de Stichting, behelzende de collectie van Balen over de Oud-Geldersche bouwkunst, onvervangbare tee- keningen van gevels in dezen typisch Gelderschen bouwstijl, die zijn bakermat in de IJselsteden had, alsmede een verzameling krijtteekeningen voorstellende stadsgezichten van Zutphen, foto's en beschrijvingen en verdere archivalia betreffende de Stichting met het antieke bureautje, aan de Stichting gelegateerd door wij len de heer C.Hasselo, waarin het archief geborgen was en dat tijdelijk in het Museum in het Wijnhuis ondergebracht moest wor den geheel door den Museumbrand verloren. Met voldoening constateeren regenten dat de donateurs de Stich ting trouw gebleven zijn, niettegenstaande het gedwongen stillig gen. Het aantal donateurs voor het leven bedroeg 18 terwijl 219 donateurs een jaarlijksche bijdrage gaven. \G> O

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1944 | | pagina 53