Bijlage E. 10 En het diploma B aan A. Blikman, R. Dekker, mej. C. M. Eisma, B. W. J. Ellenbroek, C. Frankfoort, C. Hagen, C. 't Hart, H. A. C. Heezen, M. Heus, van Heuven, G. Koerselman, H Nieboer, mej E. Oort, H. L. F. Pen, W. M. Reinten, B. J. Scharp, G W. Veldhorst, J. A. Wahl, mej. J. Walter, mej. S. H. E. Wève, A. L. E. J. Wieken, mej. L. M. Wierda, A. Zegwaard. Bovendien werd, gelet op art. 1 van het K.B. van 2 September \ti n°'i 30 V3n den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, geadviseerd het diploma A uit te reiken aan L. Slot en W. R. J. Wittkampf, en het diploma B aan G. van Deukeren, W. Breukink, R. Wunderink, A. B. Mattern D A H Elferink. Programma en Onderwijs. In de maanden Januari tot en met April werd zeer onregel matig en onvolledig les gegeven in een zaaltje van „Ons Huis" op de Markt, later in het Wijnhuis en ten huize van den direc teur en den heer Noordhoek. Iedere klas had in totaal 8 lessen per week in de hoofdvakken, het schoolbezoek was voor risico van de ouders (schieten en bombardeeren). Van 1 Mei tot 14 Augustus werd les gegeven in het woonhuis Zaadmarkt 94 en 2 zaaltjes van het Volkshuis op de Markt, eveneens met een onvolledige lesrooster. Behalve krijt en bord hadden de docenten geen leermiddelen tot hun beschikking. Van 3 September tot de Kerstvacantie werd les gegeven in het schoolgebouw op de Tadamasingel. Door onvoldoende ruimte, ziekte en afwezigheid van docenten en gebrek aan brandstoffen werd gewerkt volgens een onvolledige lesrooster. Er waren 12 klassen: la, lb, lc, 2a, 2b, 2c, 3a, 3b, B4, B5, A4, A5. De heer Blom gaf wiskunde aan de klassen la, lb! 3a, 3b en B5. De natuurkunde in de klassen 2a en 2b gaf de directeur. De heer Bouman gaf plant- en dierkunde in klasse B5, in de overige klassen werd dit vak niet onderwezen wegens ziekte van den heer van der Meer. De heer Meijer Drees gaf aan de klassen 4 en 5 voor de helft van de lessen in klasse 1 Nederlandsch. De heer Mooij gaf Fransch aan de klassen 1 en 5. Mej. van der Worp gaf Engelsch in klasse 1 zonder dat een officieele regeling van deze lessen bestaat. De heer Noord- hoek was in militairen dienst; in de klassen 2 en 5 gaf mevrouw van der Woude Duitschin de klassen 3 en 4 werd geen Duitsch onderwezen. Bijlage E. 11 De werkelijk te geven aantallen lessen verschilden in vele ge vallen van de in het begin van dit verslag genoemde. De meisjes van de klassen l en 2 en de meisjes van de klassen 3, 4 en 5 werden voor lichamelijke oefeningen gecombineerd. De jongens van klasse 1 vormden twee afdeelingen, van klasse 2 eveneens, van klasse 3, 4 en 5 telkens één afdeeling voor licha melijke oefeningen. Er was slechts één zaal hiervoor beschikbaar. De reeds vastgestelde herfstvacantie werd ingetrokken. Zater dags werden geen lessen gegeven wegens kolengebrek. Eind October had de directeur met de ouders van leerlingen uit de eerste en tweede klasse een bespreking over allerlei onder werpen o.a. het huiswerk. Er werd ook een herfsttentoon- stelling georganiseerd. Op Vrijdag 21 December werd gesloten met een Kerstviering. Het peil van het onderwijs dient flink te worden opgevoerd. Gebouwen, meubilair, leermiddelen, bibliotheek. Het gebouw Waterstraat 31, dat reeds lang niet meer voldeed aan de eischen, die men aan een moderne school moet stellen, kreeg veel oorlogsschade. Het is nu de tijd plannen te maken voor een nieuw gebouw. Van het meubilair heeft een groot gedeelte bijna een jaar in de open lucht gestaan, en dientengevolge veel geleden. Van de leermiddelen is veel vernield of verdwenen. De bibliotheek ver- eischt dringend reparatie en aanvulling. III. Gemeentelijke handelsavondschool „Mercurius" Personeel. 1944 en 1945. Het personeel aan de school verbonden was op 31 December 1945 als volgt samengesteld Leeraren LEERVAKKEN Aantal uren per week M. N. H. Leijs, directeur Handelswetenschappen 4 A. Broekhuizen Aardrijkskunde en Engelsch 9 G. Fluitsma Handelswetenschappen 9 Kroese Nederlandsche taal 4 C. Lindeman, wnd dir. Duitsche taal en correspondentie 5 mej. J. E. van der Worp Engelsche taal en correspondentie 8 D. A. van Arragon Schrijven en Ned. taal 4 Hoevers Nederlandsche taal en E. de Metz correspondentie 4 Handelswetenschappen 6 W. M. N. Schouten Steno en machineschrijven 5 G. Harfsterkamp, concierge.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1944 | | pagina 40