Bijlage E. Een en tachtigste verslag over den toestand van het onderwijs aan de inrichtingen voor Middelbaar Onderwijs in de Gemeente Zutphen over de jaren 1944 en 1945. I. De Commissie van Toezicht. Door de oorlogsomstandigheden vergaderde de Commissie in de verslagperiode alleen op 4 Maart 1944; het schoolbezoek ondervond ernstige belemmeringen, alleen de examenuitslagen van 1944 konden worden bijgewoond. In de samenstelling der Commissie kwam wijziging door het overlijden van den Wethouder van Onderwijs Th. W. Hoonigs op 7 October 1945. Diens plaats werd op 26 November 1945 ingenomen door den nieuwen Wethouder Wagenaar (brief van Burgemeester en Wethouders van Zutphen van 8 December 1945, Afd. A.Z., no. 6025). Aan het eind van 1945 was de Commissie als volgt samengesteld mr J. H. Jonas, Voorzitter, ir O. J. Cleveringa, Secretaris. J. Wagenaar, Wethouder van Onderwijs. J. C. Banz. dr W. J. de Haan. E. J. Harmsen. Mevr. ir A. E. H. Thedinga—-Jager Bruining, leden. De leden Jonas, Cleveringa en Banz werden met ingang van 1 Januari 1945 herbenoemd. Op grond van het Zuiveringsbesluit werd de Secretaris in zijn functie van Rijkslandbouwconsulent geschorst, wat zich uitstrekte tot zijn lidmaatschap van onze Commissie. Aan het einde van 1945 was terzake nog geen beslissing gevallen. Vermeld zij nog, dat op 22 April 1945 alhier is overleden de Oud-Directeur van de Gemeente Hoogere Burgerschool dr J. W. Lem, die bij zijn aftreden als Directeur werd begiftigd met de Gouden Medaille der stad Zutphen. Verder moge in dit gedeelte van het verslag nog worden medegedeeld, dat alle onder ons toezicht staande onderwijsinrich tingen door de maatregelen van den bezetter of door bombar dementen wat gebouwen betreft aanzienlijke schade hebben be- loopen. De H.B.S. moest haar gebouw voor troepenlegering ontruimen en werd later nog weer uit haar tijdelijk tehuis (school

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1944 | | pagina 36