Bijlage C. 2 Mevr. J. Stam-Dresselhuys, De Heer Dr J. C. Blok, M. N. H. Leys. G. J. Steemers, Mej. F. E. Kan, A. Koek, A. v. d. Meent, Leerares tuinbouw- en plantkunde. Leeraar hygiëne. administratie. schei- en natuurkunde. Assistent-huishoudster Administratieve hulp. Concierge. In onze huisvesting zijn in het afgeloopen jaar de volgende wijzigingen gekomen Ter vervanging van de lokalen in het Brokkenhuis en de Waliën- azerne, die 31 Dec. 1943 in beslag werden genomen, kon het winkelhuis hoek Overwelving-Nieuwstad (voorheen de firma öpier) worden gehuurd. Op den lesrooster staan deze lokalen ver meld als pand Spier I en II. De ineenloopende 2 paskamers op de bovenverdieping werden samen als één L.O. lokaal ingericht waarbij de deur tusschen de kamers vanzelfsprekend zeer hinder- ijk bleet. Ook door het straatrumoer werd het lesgeven hier zeer bemoeilijkt. De winkelruimte beneden werd als naailokaal ingericht. Aangezien de voormalige etalageruimte door glas-in-lood van de winkel was gescheiden, werd het daglicht dermate ondervanqen, dat hier steeds met kunstlicht gewerkt werd. Aanvullend op dit pand werd nog een boven-achterlokaaltje van et Volkshuis gehuurd, (ingang Roode Torenstraat) voor naai- en theorielessen. Op 18 Maart werd het woonhuis IJsselkade 21 in beslag ge nomen, waar de Directie en Administratie gevestigd waren. Het bestuur van het Bornhof stond op het Bornhof een kamer voor de Directie af, terwijl de administratie daar in het kleine theorie zaaltje werd ondergebracht. Na de in-beslag-name van de Ambachtsschool werden de kook lessen gegeven in het sous-terrain van het huis van den Voorzitter van het bestuur onzer school, Nieuwstad No. 75. Door deze oplossing konden de kooklessen doorgaan, wat voor het geheel van groot belang was. Een extra woord van dank voor deze buitengewoon welwillende schikking is hier zeker op zijn plaats. Voor de strijk- en mangellessen vonden wij een onderkomen in het sous-terrain van het St. Walburgisziekenhuis. Eind Augustus werden ons 2 lokalen toegewezen in het gebouw der H B.S., dat door de weermacht verlaten was, t.w. een tee enlokaal, een keuken-leslokaal en een provisieruimte. Het teekenlokaal werd met bekwamen spoed ingericht, terwijl de les- keuken begin September met hulp van de Ambachtsschool zou Bijlage C. 3 worden ingericht. Gezien de buitengewoon prettige samenwerking en de hulp, die wij steeds van de Ambachtsschool genoten tijdens ons verblijf in haar gebouw, waren wij vol goeden moed voor deze nieuwe samenwerking. Het bleek echter korte vreugd te zijn, want door vordering moest het gebouw op 7 September in snel tempo worden ontruimd. Als overzicht van de behuizing volgt hier 1. Bornhof: Directie en administratie (vanaf 1 April) en voorts 1 lokaal voor waschbehandeling en droogkamer. 2. „Ons Gebouw", Hoven2 naailokalen. 3. Pand Spier1 naailokaal, 1 voor A.V O. 4. St. Walburgisziekenhuis, waar de strijk- en mangellessen gegeven werden. 5. Huis van den Voorzitter, Nieuwstad: kookgelegenheid. 6. Gebouw Volksbond: 1 lokaal, dat benut werd voor naai-, theorie- en A.V.O. lessen. 7. Clubgebouw van den Volksbond1 naailokaal, 1 lokaal voor stofversieren, 1 teekenlokaal, dat vanaf 25 Febr. voor costuumnaaien werd ingericht en 2 kleine kamertjes voor theorielessen. 8. Gebouw Ned. Herv. Gemeente1 naailokaal, waarin vanaf 25 Febr. 2 klassen les hadden. 9. O.L. School van Tilstraat1 lokaal voor huishoudelijk werk. 10. H.B.S.1 lokaal op bepaalde uren en 2 lokalen op Woens dagmiddag. 11. Gymnasium: 2 lokalen op Woensdagmiddag. 12. Openbare Leeszaal: 1 lokaal op Woensdagmiddag, (tot 1 September). In den schoolwerktuin aan de Leeuweriklaan bleef een deel van het terrein voor ons beschikbaar voor de tuinbouw- en plantkundeles. Hoewel in 1943 de training in de veelhuizerij al begonnen was, werden in dit jaar nieuwe krachtproeven gevraagd. Wij zijn dankbaar, dat het onderwijs, ondanks dit alles, door kon gaan en de Leerkrachten met trouw en volharding het hoofd bleven bieden aan de vele moeilijkheden. In het gebouw „Ons Huis" had de uitreiking der diploma's weer plaats, bij welke gelegenheid o.m. woorden van dank werden gesproken en waardeering werd geuit voor wat door de Leer krachten was gepresteerd in het afgeloopen, uitzonderlijk zware schooljaar. Op 29 Aug. werden de lessen weer hervat, maar spoedig bleken de omstandigheden te bezwaarlijk voor geregeld schoolbezoek. In

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1944 | | pagina 26