34 controle op tewerkgestelde of in de steunregeling opgenomen arbeiders controle op ondersteunden van het burgerlijk armbestuur, bleven gedurende het verslagjaar opgedragen aan de Medische Dienst van de Coöperatieve Vereniging „Centraal Beheer" G.A. te Amsterdam. De heer G. J. van Westendorp, arts te Warnsveld, trad als controlerend geneesheer voor Centraal Beheer op. De heer E. Tielenius Kruythoff was gedurende het ver slagjaar wederom belast met het verrichten van de doodschouw, waarvoor hij een beloning genoot van f 100. Als plaatsver vanger werd aangewezen de heer G. Fuhri Snethlage. Verder is er één gemeentevroedvrouw, die een bezoldiging geniet van f 1000.per jaar, telkens na twee dienstjaren ver hoogd met f 75.tot een maximum van f 1300. Wijkverpleging. 536 patiënten werden in de stad door de zusters verpleegd. Daarvoor werden 13194 bezoeken afgelegd. In 246 gevallen werd assistentie verleend bij ziekentransport. 33 maal werd door de zusters laatste hulp verleend. lederen dag werd van 1 tot 2 uur polikliniek in het wijkhuis gehouden. Daarbij werden 1889 patiënten behandeld. HOOFDSTUK XIV. VOLKSONTWIKKELING EN OPVOEDING. LAGER ONDERWIJS. Gebouwen en terreinen. Aan gebouwen en terreinen werden, behalve hetgeen voor onderhoud noodzakelijk was, geen werkzaamheden verricht. Voor de legering van militairen werden door het duitse leger de gebouwen van alle scholen voor openbaar-, gewoon-, uit gebreid- en buitengewoon lager onderwijs tijdelijkin beslag genomen. In verband met de heersende oorlogsomstandigheden werd na 17 September in het geheel geen schoolonderwijs meer gegeven. Tot oprichting van een school voor voortgezet gewoon lager onderwijs werd ook in 1944 nog niet besloten. Voor een overzicht le. van het aantal leerlingen der verschillende scholen voor lager onderwijs 35 2e. der leerlingen van het lager onderwijs, die naar andere in richtingen van onderwijs vertrokken 3e. van het aantal leerlingen van het lager onderwijs, dat bij de jaarlijkse bevordering niet overging 4e. van de ontvangsten en uitgaven over 1944, betreffende het lager onderwijs (gewone dienst) wordt verwezen naar de als bijlage W opgenomen overzichtsstaten. MIDDELBAAR- EN HANDELSONDERWIJS. Voor de hogere burgerschool, het christelijk lyceum en de handelsavondschool moge worden verwezen naar het hierachter gevoegd verslag (bijlage E) der commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs. Een financieel overzicht van de hogere burgerschool en handelsavondschool volgt hieronder. Hogere burgerschool A en B). Uitgavenf 98182 Ontvangsten (waaronder aan schoolgelden f 9183) 51272 Netto kosten f 46910 Handelsavondschool. Uitgavenf 6020 Ontvangsten (waaronder aan schoolgelden f 527) 3253 Netto kosten f 2767 HOGER ONDERWIJS. Gymnasium. Uifgavenf 59455 Ontvangsten (waaronder aan schoolgelden f 12176) 31916 Netto kosten f 27540 Voor verdere bijzonderheden wordt verwezen naar het verslag door heren curatoren van het gymnasium uitgebracht, hetwelk als bijlage F hierachter is gevoegd. NIJVERHEIDSONDERWIJS. Voor bijzonderheden betreffende de onder het bestuur der Gelderse Vereniging voor Kunstnijverheid staande Ambachtsschool, industrieschool voor meisjes en nijverheidsavondschool wordt verwezen naar de hierachter opgenomen verslagen (bijlagen Cen E).

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1944 | | pagina 20