Bijlage U. 24 In de loop van het jaar hebben de volgende ontsmettingen binnen de gemeente plaats gehad Voor de politie werden enige malen één of meer cellen en de brancard ontsmet. Voor het brokkenhuis werden de goederen vóór de uitgifte eerst ontsmet, hetgeen gratis geschiedde. Ten behoeve van elders wonenden werden 84 goederen-, 28 woningen- en 2 rijtuigontsmettingen verricht. Overzicht van de ontsmettingen voor buitengemeenten Vorenstaande ontsmettingen werden verricht voor belangheb benden uit de navolgende plaatsen Almen, Borculo, Brummen, Dieren, Doetinchem, Doesburg, Eilecom, Gorssel, Hengelo (G.), Neede, Ruurlo, Silvolde, Steen deren, Voorst, Vorden, Vroomshoop, Warnsveld, Zelhem en Terborg. Van de desinfectie-inrichting aan de Reinmakershoek, die in 1943 gesticht is met het doel vlektyphus, eventueel voorkomende onder de burgers, te bestrijden, werd voor dit doel vrijwel geen gebruik gemaakt. De duitse militairen hebben evenwel van deze inrichting een druk gebruik gemaakt voor ontluizing der manschappen. De Directeur, Juli 1947. I. H. EGG1NK. Bijlage V. VERSLAG van den dienst van gemeentelanderijen te Zutphen over het jaar 1944. Personeel In de samenstelling van het personeel van den dienst van landerijen kwam in 1944 eenige verandering. De losse werkman op arbeidscontract, H. J. Wichgers, Hal terstraat 25, ontving met ingang van 15 Februari een vaste aanstelling als grondwerker in de 2e loonklasse. Het vaste kader der werklieden bestond uit1 werkbaas, 1 plaatsvervangend voorwerker, 6 kribwerkers en 4 grondwerkers. In drukke perioden werd steeds los personeel aangenomen. Het aantal ziektegevallen was gedurende dit jaar, in verhouding tot voorafgaande jaren, zeer hoog. Hieronder waren een 2-tal vrij ernstige gevallen. Zoo was Joh. Bouwman sedert 5 April onafgebroken ziek, terwijl G. Persoon op 28 September werd getroffen door een granaatscherf uit den munitietrein. Laatst genoemde moest direct in het ziekenhuis worden opgenomen, en heeft van dien tijd af geen dienst meer kunnen doen. Landerijen. De weersomstandigheden waren over het algemeen minder gunstig dan in 1943. De maanden Januari en Februari gaven zonnig weer; vorst kwam weinig voor. Het voorjaar was zeer droog met veel wind. In de eerste helft van Mei kwamen nacht vorsten voor, die vooral aan de vroege aardappelen schade deden De droogte deed schade aan laat gezaaide wortelen en kroten. In de koolsoorten kwamen ziekten voor, zooals koolvlieg, draai- hartigheid en boorders. Tot 5 Juni was het weer droog en schraalna dien datum had men te kampen met veel regen en koude. De 2e helft van Juli bracht warm en droog weer. De stand van de groenten was over het algemeen goed. Op de groote boonen kwam dit jaar veel plantenluis voor. Door de verplichte inlevering der jachtgeweren, konden de jagers het jachtbedrijf niet uitoefenen, waardoor de wildschade groote afmetingen aanr.am. Konijnen, fazanten, kraaien en hout duiven deden ernstige schade aan te velde staande land- en tuin- bouwgewassen. Ook in dit oorlogsjaar trad een groot tekort op aan meststoffen, krachtvoer, arbeids- en trekkrachten. Ontsmetting van Aard der ziekte Totaal Woning Goederen Rijtuig Roodvonk 13 25 5 43 Tuberculose 3 5 8 Onbekend 3 246 6 255 Meningitis 1 2 3 Diphtherie 21 60 7 88 Typhus 1 1 41 339 18 398 Ontsmetting van Aard der ziekte Rijtuig Totaal Woning Goederen Roodvonk 7 7 14 Tuberculose 5 4 9 Onbekend 14 70 2 86 Diphtherie 2 3 5 28 84 2 114

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1944 | | pagina 143