Bijlage U. 18 25. de brug in de weg naar Tonden 26' WaardrenUikeiS afWegen naar de IosPlaats op de lage 27. de drie duikers in de Vierakkerweg. Bijzondere onderhoudswerken werden aan deze bruggen en duikers niet verricht. Plantsoenen, wandelplaatsen en beplantingen. Aan het onderhoud van plantsoenen en beplantingen kon dit jaar weinig zorg worden besteed. Behalve dat verschillende plantsoenen door het graven van schuilloopgraven vrijwel te loor gingen, werden zij ook overigens door het graven van éénmansschuilgaten en door het maken van verdedigingswerken door de bezetter vernield. De boombeplantingen hebben veel te lijden gehad van hout- roo., die in verband met brandstofgebrek op grote schaal voorkwam. Het grootste gedeelte van de Walraadshof en de voor plant soen bestemde terreinen langs de Berkel bij de Koppelbrug en langs de Hobbemakade bleven als volkstuintjes in gebruik. De plantsoenen op het Stationsplein, de IJsselkade, het Vis- poortplein en de Praebsterkamp werden evenals het vorige jaar voor zover mogelijk, door de dienst van Landerijen met bonen beplant. Algemene begraafplaats. Het plantsoen op de begraafplaats werd zo goed mogelijk onderhouden. Met de werkzaamheden tot uitbreiding van de begraafplaats werd een aanvang gemaakt. Daar in het najaar geen planten konden worden gekocht, kon geen beplanting worden aangebracht. Up het onbeplante gedeelte moest toen worden begraven. Voor een 10-tal slachtoffers van de bomaanval op 14 October is een gemeenschappelijk graf gemaakt. Ook zijn 114 Duitse militairen in een daarvoor aangewezen deel der begraafplaats begraven, terwijl één graf voor een geallieerd gesneuveld vlieger werd gedolven. Door de gemeente werden in onderhoud genomen, 1 graf in de 2e klasse en 3 graven in de le klasse, alle tegen betaling van een som ineens. Thans zijn 341 graven bij de gemeente in onderhoud, waarvan 17 graven tegen betaling van een jaarlijkse vergoeding en 94 graven, waarvan het onderhoud tegen betaling van een som ineens aan de gemeente is overgedragen. Bijlage U. 19 Bouw- en woningtoezicht. Gedurende het jaar 1944 werden 24 aanvragen behandeld voor het bouwen en verbouwen van percelen, het aanbrengen van wijzigingen in perceelen, het maken van rioolaansluitingen of het uitvoeren van werken aan de openbare weg enz. 22 Vergunningen werden verleend, één aanvraag werd ingetrokken, terwijl in 1 geval geen vergunning kon worden verleend, daar geen vergun- ning van de Algemeen Gemachtigde voor de Wederopbouw kon worden verkregen. De verleende vergunningen zijn als volgt te rubriceren 10 2 6 2 1 veranderen of uitbreiden van gebouwen, maken van closetinrichtingen, aansluitingen op gemeenteriolen en nieuwe beer putten, bouwen van schuren enz. slopen van een pothuis. Geen woningen werden gebouwd. Ook werden geen woningen onbewoonbaar verklaard. 4 onbewoonbare woningen in de Pols broek werden afgebroken, alsmede een vervallen schuur in de Spiegelstraat. In de loop van het jaar werd in vier gevallen door de Brand weer gewezen op brandgevaarlijke schoorstenen en in 1 geval op een brandgevaarlijke schuur. Nadat de betrokkenen deswege waren aangeschreven, werden de gebreken afdoende hersteld. Na ingekomen klachten werd ernstige besmetting van wand gedierte geconstateerd in de percelen Rode Torenstraat 3, Marsch- weg 307 en Polsbroek 70 en in perceel Spittaalstraat 29 van bakkerstorren. In alle gevallen lieten de eigenaars, nadat zij daartoe aangeschreven waren, de woningen zuiveren. Er werd 1 hinderwetaanvraag behandeld, waarop vergunning is verleend. Twee drankwetaanvragen werden behandeld, waarop 1 ver gunning en 1 verlof A werden verleend. Reinigingsdienst. Het terrein en de gebouwen werden zo goed mogelijk onder houden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1944 | | pagina 140