Bijlage U. 16 18. de stuw in het benedenpand van de Berkel achter de Ho gere Burgerschool (Kattenhavensluis) 19. de twee afsluitbare duikers tot spuiïng van de Binnengracht 20. de afsluitbare duiker in de Berkelwandeling tot spuiïng van de Slingerbosgracht; 21. de afsluitbare duiker tussen de Berkel en de gracht langs de Coehoornsingel achter de tuin, in huur bij Prost; 22. de drie afsluitbare duikers voor de grachten achter de blekerij bij de Warnsveldseweg 23. de afsluitbare duikers tot spuiïng van de gracht om de be graafplaats 24. de twee afsluitbare duikers tot spuiïng van de gracht in de Linie van Hooff 25. de twee uitwateringssluizen in de Onderlaatsche Laak; 26. de uitwateringssluis in de Vierakker Laak 27. de afsluitbare duiker in de Helbergsche beek onder de weg over het Helbergen 28. de afsluitbare duiker in de zomerdijk van de Emmerikseweg in gemeenschap met Henny c.s. 29. 17 afsluiters van riolen: in de Jacob Damsingel, in de Graaf- Ottosingel, bij de Spittaalstraat, de Polsbroek, de Groensteeg en de Laarstraat, in de riolering van het terrein Wensink (2 stuks), 2 stuks naar de Spoorsloot achter de Deventerweg, in de zinker door de Buitengracht bij de Deventerbrug, op het Hagepoortplein, in de Emmerikseweg, in de Zaagmo- lenweg, in de Buitensingel nabij de Onderlaatsche Laak, in de Willem de Zwijgerlaan bij de Koppelbrug, achter de Warnsvelseweg bij Lenderink en bij de Vliegendijk, alle dienende tot afsluiting en kering van hoog buitenwater. Rivieren, kanalen, vaarten, grachten, havens en andere werken. De IJsselstanden werden dagelijks opgenomen aan de Rijkspeil schaal aan de IJsselkade. De hoogste stand werd waargenomen op 2 December 1944 en bedroeg 7.92 m 4- N.A.P.de laagste stand was 2.36 m T N.A.P. op 1 September 1944. De gemiddelde rivierstand was voor dit jaar 4.02 m. -j~ N.A.P. of 0.32 m. onder de middelbare rivierstand (19211930) van 4.34 m 4- N.A.P. De pompinstallatie, staande in de tuin van het Gymnasium, tot bemaling van de Binnengracht, moest dit jaar, tengevolge van een waterstand boven 6 m N.A.P., gedurende 42 dagen dienst doen. Bijlage U. 17 Door de fa. Prins van Wijngaarden te Hattem, werd de Zuiderhaven op diepte gebaggerd, waaraan een bedrag van f 9696.34 werd verwerkt. De grachten in en om de stad werden zoveel mogelijk schoon gehouden. Kaden. Behalve enige kleine herstellingen, werden aan de kaden geen werken uitgevoerd. Onderhoud der kribben. Tot onderhoud van de kribben kon dit jaar geen werk van belang worden uitgevoerd. Bruggen en duikers. De bruggen en duikers zijn de volgende 1. de IJsselbrug 2. de Kattenhavenbrug 3. de Marschpoortbrug 4. de Rozengrachtbrug 5. de Overwelving bij de Nieuwstad 6. de Diezerbrug 7. de Berkelpoortbrug 8. de Coehoornbrug 9. de Koppelbrug 10. de duiker in de binnengracht onder de Martinetsingel 11. de Pelikaanbrug 12. het Boompjeswalbrugje 13. de duiker in de binnengracht achter het gymnastieklokaal aan de Polsbroek 14. de duiker in de binnengracht bij de Laarstraat; 15. de duiker in de binnengracht bij de Halvemaanstraat; 16. de Spittaalbrug (noodbrug); 17. de Larebrug 18. de duiker in de Buitensingel 19. de duiker over de beek in de weg naar Emmerik; 20. de kleine brug over de beek bij de weide Helbergen 21. de Noorderhavenbrug 22. de Spoorweghavenbrug 23. de brug in de Marschweg bij het fort „de Pol" 24. Oostveense brug

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1944 | | pagina 139