Bijlage U. 14 12. het gymnastieklokaal aan het Broederenkerkplein (op 14 Oc- tober verwoest) 13. het gymnastieklokaal aan de Kattenhavenstraat 14. het gymnastieklokaal aan de Leeuweriklaan; 15. het gymnastieklokaal aan de Polsbroek 16. de hogere burgerschool met conciërgewoning aan de Wa terstraat 17. het gymnasium met de daarbij behorende clavigerswoning aan 's-Gravenhof. De meeste scholen zijn in de loop van het jaar door militairen in gebruik genomen, waardoor zij voor het onderwijs tijdelijk verloren gingen. Na de z.g.n. „Dolle Dinsdag" werd het onder wijs geheel stopgezet, zodat ook de tijdelijke regelingen, in het vorig verslag genoemd, werden opgeheven. Het onderhoud der gebouwen en het meubilair hebben zich dan ook tot een minimum beperkt. Openbare drinkwatervoorziening. Aanwezig zijn 4 standpijpen op de waterleiding, te weten 1 op het Vischpoortplein 1 aan de IJsselkade; 1 aan de Noorderhaven 1 bij het woonwagenkamp in de Hoven. Straten, pleinen en riolen. Het gewoon onderhoud van de verschillende bestratingen be paalde zich hoofdzakelijk tot het ophalen van verzakte sleuven boven kabels of ondergrondse leidingen en andere verzakkingen. Waar nodig, werd de bestrating langs de tramlijnen gelicht en werden slechte gedeelten bestraat. Voor de gasfabriek, waterleiding en electriciteitsbedrijf, telefoon- en radiodistributiebedrijf werd 600 m2 straatwerk verricht. Ten behoeve van werken door particulieren in openbare straten gemaakt, werd voor hun rekening enig straatwerk verricht. Nieuw straatwerk werd in dit jaar niet uitgevoerd. Wegen en voetpaden. Voor het onderhoud van de verharde wegen in onderhoud bij mijn dienst werden in het verslagjaar de volgende materialen aangekocht 28 m3 zandaf 2.25 per m3 6 grind6.50 Bijlage U. 15 7 m3 sintelsa f 1.— per m3 3993 kg wegenteer 6.— 100 kg. 4190 kg basalt0.73 100 kg. Doordat slechts een zeer kleine hoeveelheid wegenteer beschik baar werd gesteld, konden niet meer dan de hoogst nodige herstellingen aan de geteerde wegen worden verricht. Waterleidingen, beken, sluizen en stuwen. Waterleidingen en beken. Aan de waterleidingen en beken, voor zover bij mijn dienst in onderhoud, zijn geen bijzondere werkzaamheden verricht. De Berkel binnen de stad werd zoveel mogelijk gespuid. Sluizen en stuwen. De sluizen en stuwen zijn de volgende 1. de afsluitbare duiker voor afwatering van de Lage Waarden 2. de afsluitbare uitwateringsduiker van de Oekensche beek ten Noorden van de IJsselbrug 3. de dubbele afsluitbare duiker in het uitwateringskanaal van de Oekensche beek ten Zuiden van de IJsselbrug 4. de afsluitbare duiker bij de uitmonding in de oude IJssel van de afwateringssloot der Kijfsdijken 5. de afsluitbare duiker in de Oekensche beek nabij de Kanonsdijk; 6. de schotbalken in de Emperduiker 7. de uitwateringsduiker van de Lage Waarden bij het Erve „den Brink" in de oude IJssel 8. de uitwateringsduiker van de afwateringssloot van de Spra- banen in de Hoendernesterbeek 9. de Hoendernestersluis in de Vliegendijk 10. de stuw in de uitwateringssloot langs de spoorbaan op de Marsch 11. de afsluitbare duiker in de bovengenoemde afwateringssloot; 12. de afsluiting van de uitwateringsduiker in de uitmonding van de Polbeek in het Twentekanaal 13. de waterkerende duiker in de kade langs de Beugelwaard bij de schietbaan op de Marsch 14. de afsluitbare stuw bij het fort de Pol in de uitmonding van de Polbeek op de IJssel 15. de stuw in de spoorsloot bij de Deventerweg 16. de afsluitbare duiker in de dam achter de Buitensociëteit bij de Walraadshof; 17. de stuw in de Berkel bij de Nieuwstad

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1944 | | pagina 138