1^8 Bijlage U. VERSLAG van de toestand en de verrichtingen van de dienst van Gemeentewerken te Zutphen over het jaar 1944. Algemeen. De dienst van gemeentewerken omvat de volgende afdelingen gemeentewerken (onderhoud gemeente-eigendommen, nieuwe werken), gemeente-reiniging, ontsmettingsdienst, onderhoud plant soenen en begraafplaats, bouw- en woningtoezicht. Personeel. De samenstelling van het vaste ambtenarencorps onderging dit jaar geen wijziging. Het technisch en administratief personeel bestond op 31 De cember 1944 uit: de directeur, vier eerste opzichters, waarvan 1 belast met de onderhoudsdienst, 1 belast met reiniging, ontsmet ting en plantsoenen, 2 werkzaam in algemene dienst, vier tweede opzichters, waarvan 1 werkzaam bij reiniging en ont smetting, 1 werkzaam bij de onderhouds dienst, 2 werkzaam in algemene dienst, de opzichter van de algemene begraafplaats, de boekhouder, één adjunct-commies 2e klasse, twee klerken in vaste dienst, één opzichter, drie klerken, één jongste bediende op arbeids contract en één volontair (leerling M.T.S.). In verband met de opdracht, medewerking te verlenen aan het opnemen van door oorlogsgeweld aangerichte schade, was op mijn bureau een wisselend aantal taxateurs voor de Schade- Enquète-Commissie onder mijn leiding werkzaam. De samenstelling van het werkliedencorps onderging dit jaar enige wijziging. De waagmeester B. G. Visser werd door opheffing van zijn functie met ingang van 21 Februari 1944 aangesteld als handlanger Ambtenaren. Werklieden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1944 | | pagina 132