Bijlage M. 4 De burgemeester stelde in handen van den brandraad om advies de volgende verzoekschriften ingevolge bouwverordening, hinder wet, enz. Bouw- en woningtoezicht. Geene. Hinderwet. Bijlage M. 5 Politieverordening. Geene. Bioscoopwet. Het aantal verleende vergunningen bedroeg 7. Op de bioscopen werd geregeld controle gehouden. Reglementen. In de reglementen betreffende de brandweer zijn geen wijzigingen gebracht. Materieel. Het groote materieel is opgesteld in den hoofdpost, het kleine materieel en enkele luchtbeschermingsspuitjes zijn ondergebracht in diverse slangenwagenposten. Brandkranen. Eind 1943 waren er te Zutphen 322 en in Eefde 24 brandkranen. De druk op de brandkranen was ruim voldoende, 3.75 atmosfeer, zoodat steeds als regel op de waterleiding gebluscht kon worden. Het onderhoud berust bij de waterleiding. Het ontdooien en het bestrooien met landbouwzout bij sneeuwval, zoomede het hakken van ijsbijten, geschiedt door de brandweer. Branden. Er hebben in 1943 plaats gehad a. binnen de gemeente Zutphen 13 schoorsteenbranden, 7 kleine binnenbranden, 1 groote binnenbrand, Gebouwen, enz. Bevindingen met zoo noodig daaraan gegeven gevolgen. Lange Hofstraat 24 Geweldigershoek 19 Hooibroei Constructiefout in het rookkanaal geconstateerd. Alsvoren. De schoorsteen buitendaks bouwvallig. Alsvoren. Bezocht werden 93 hooiopslagplaatsen. Direct brand gevaar werd niet geconstateerd. Te dicht opgestapeld hooi bij schoorsteenen en rookkanalen werd op last verwijderd. Enkele malen moest waarschuwend worden opgetreden. Naam v.d. verzoeker Omschrijving Advies van den Brandraad Het aan het advies ge geven gevolg W. F. ten Broeke Inrichten van een bakkerij, waarin een gasoven ge plaatst zal worden, in perceel Weg naar Laren 39. In de gasleiding van den oven moet op een gemak kelijk bereikbare plaats een afsluitkraan worden aange bracht, waardoor de gas- toevoer geheel kan worden afgesloten. In de vergun ning opgeno men. A. Strijbos Plaatsing van 3 electro- motoren van resp. 11/2, 1 en 3 P.K. ter aandrijving van diverse machines voor de bereiding van consump tieijs in perceel Turf- straat 22. Geen bijzondere voorwaar den. H. J. Thomassen Oprichten van een hout zagerij, waarin een cirkel zaag, gedreven door een electromotor van 6 P.K., zal worden geplaatst, in perceel Graaf Ottosingel 165. De motor moet zijn van het type S.K.A. met driehoek schakelaar in gesloten uit voering of een sleeparfker- motor in gekapselde uitvoe ring met oliegekoelde weer stand (geen luchtkoeling). Alsvoren. Naam v.d. verzoeker Omschrijving Advies van den Brandraad Het aan het advies ge geven gevolg N.V. Cornegoor's Houthandel Uitbreiding van de hout zagerij, gelegen aan den Emmerikschen weg 4 a, door plaatsing van twee electromotoren van 10 P.K. elk. Geen bijzondere voorwaar den.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1943 | | pagina 63