a Bijlage K. I JAARVERSLAG VAN DE STICHTING WIJNHUISFONDS TE ZUTPHEN OVER 1943. Regenten staan weder voor de taak verslag uit te brengen over hetgeen in het afgeloopen jaar aan de stichting overkwam. Allereerst moge vermeld worden dat de heer mr G. J. H. Wa- gener besloot in Januari 1943 zijne bestuursfunctie neer te leggen. Zijne mede-regenten zagen hem met leedwezen vertrekken. Mr Wag en er toch is regent geweest van de geboorte van de Stichting af, en heeft meerdere jaren het voorzitterschap bekleed. Regenten blijven hem dankbaar voor wat hij in die jaren deed voor het behoud van het bouwkundig schoone dat Zutphen bezit In zijne plaats werd gekozen tot regent de heer D. H. Jordaan. die geen onbekende was, daar hij in vroeger jaren reeds regent is geweest. Het bestuurscollege was dan ook verheugd, hem weder te zien terugkeeren. De tijdsomstandigheden maakten het wel zeer bezwaarlijk tot het restaureeren van panden over te gaan, al zijn er in de stad, die daarvoor zonder twijfel in aanmerking komen. Regenten hebben een plan ontworpen, waarbij voorshands drie huizen in het oog zijn gevat. Ten aanzien van één dier huizen, Sprongstraat No. 16, is een subsidieaanvraag ingediend bij het Rijk, de Provincie Gelderland en de Gemeente. De beide laatstgenoemde lichamen bleken bereid indien ook het Rijk zou besluiten tot steun. Het wachten is dus op de beslissing van het departement. De eigenaar en de stichting hebben reeds van het begin af aan de noodige toezeggingen gedaan. Bij het bezien van panden zijn regenten in het complex van tuinen tusschen Laarstraat en Graaf Ottosingel tot de ontdekking gekomen, dat daar nog een in vakwerk opgetrokken huisje bestond, waarschijnlijk het eenige dat in Zutphen overgebleven was. De kosten van restauratie zouden wegens het vergevorderd verval van het gebouwtje vrij aanzienlijk zijn geweest, en regenten achtten zich niet verantwoord hiertoe over te gaan, waar het overigens in allen eenvoud aardige huisje van den openbaren weg af niet te zien is, zoodat nauwelijks iemand er van zou hebben genoten. Het was een onbewoonbaar verklaarde woning; het dak was zelfs grootendeels verdwenen. Regenten hebben hun aanvankelijk verzet

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1943 | | pagina 56