JAARVERSLAG WIJNHUISFONDS TE ZUTPHEN OVER 1943 \o^ \db Bijlage J- Dr E. H. ter Kuile, De drie oude kerken van Zutfen (1942); J. van Rooy O. Carm., Gerard Zerbolt van Zutphen (1936); H. M. Werner, Wandelingen door Oud-Zutphen (1936) Dr W. J. Formsma, Archiefgids van Overijssel (1942); id., Gids voor de archieven van gemeenten en waterschappen (1942); Dr F. Buitenrust Hettema en mr A. Telting, Een bezoek aan een Nederlandsche stad in de XIV eeuw (1906); Jac. van Ginneken S. J„ Geert Groote's levensbeeld (1942); Mr W. F. H. Oldewelt, Amsterdamsche archiefvondsten (1942). g. Er werden 165 bezoeken aan het archief gebracht. Driemaal werden stukken uit het archief uitgeleend, te wetenaan het Stedelijk Museum alhier voor een daar gehouden tentoonstelling, aan het Algemeen Rijksarchief te 's-Gravenhage, en aan het gemeente-archief te Rotterdam. Herhaaldelijk werden ten behoeve van bezoekers archivalia van elders hier gedeponeerd, nl. door de rijksarchieven in Overijssel en Zeeland, de gemeente-archieven van Deventer en Bergen op Zoom, door de archieven der Ned. Herv. Kerk te 's-Gravenhage en de Provinciale Bibliotheek van Friesland. Aan de gemeente-secretarie verstrekte ik twee inlichtingen, één betreffende een erfpachtuitgifte en één betreffende koninklijke autorisatie van een raadsbesluit tot vervreemding van stadsgrond. Afgezien v3n genealogische inlichtingen werden aan particulieren gegevens verstrekt over: oude rechtsgebruiken in den Achterhoek, arbeidsbemiddeling in de Middeleeuwen, origineele afbeeldingen van Nederlandsche kasteelen, het zegel van Christianus de Puteo, oude herbergen en logementen te Zutphen, een 15e-eeuwschen prior van het Predikheerenklooster te Calcar, het erve Wagen voorde te Harfsen, de inrichting van het stadsbestuur van Zutphen in de Middeleeuwen. Uit de bibliotheek werden door mij 14 boekwerken uitgeleend. Het komt mij gewenscht voor, de stadsboekerij niet uitsluitend te beschouwen als handbibliotheek ten dienste van het archief, maar ook tot op zekere hoogte als wetenschappelijke uitleenbibliotheek, die hoe beperkt van opzet en gering van omvang ook als eenige instelling van dien aard te Zutphen een stijgende belang stelling verdient. Februari 1944. De archivaris, M. M. DOORNINK-HOOGENRAAD. Bijlage K. VAN DE STICHTING

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1943 | | pagina 55