Bijlage E. 8 Het mondeling gedeelte van het eindexamen B had plaats op 5, 7, 8 en 9 Juni 1943. 2 candidaten werden afgewezen. Als deskundigen waren aanwezig O. Gunning voor Wiskunde en Mechanica dr B. J. Krijgsman voor Natuurkunde, Scheikunde en Plant- en Dierkundemr B. G. A. Smeets voor Nederlandsch, Fransch, Engelsch en Duitsch dr R. Oort voor Staathuishoud kunde, Aardrijkskunde en Geschiedenis. Geslaagd zijn A. J. Assink, J. A. van Berkum, G. F. Bloemen- daal, R. Drenth, W. Hoevers, G. J. P. ter Keurst, L. P. ter Keurst, W. C. Meuleman, G. A. Meyer, H. Oort, G. Pothoven J. H. Reinten, mej. M. J. R.Tacke, G. Vleemingh, H.J. Woelders.' Programma en Onderwijs. Er waren 11 klassen: la, lb, 2a, 2b, 3a, 3b, B4a, B4b, A4, A5 en B5. De heer Blom gaf 2 uren Meetkunde per week in elk der beide eerste klassen en Wiskunde in de 2de en 3de klassen. De overige lessen in de Wiskunde werden gegeven door den heer Hageman. De Natuurkunde in klasse 2a gaf de directeur; in de overige klassen dr Kuipers. De heer Mooy gaf alleen Fransch in de beide eerste klassen. De heer Meyer Drees gaf Nederlandsch in de klassen 4 en 5 en bovendien in elk der derde klassen 1 uur. De overige lessen in het Nederlandsch gaf de heer Raul t. Mevr. van der Woude-Schrek gaf alleen Duitsch in de beide tweede klassen. Mej. Vos gaf voor September alleen les in de klassen 4 en 5, daarna in de klassen 3, 4 en 5. De heer Broekhuizen gaf de overige lessen in de Geschiedenis. De heer Meyer Drees kreeg met ingang van 5 Januari 1943 verlof minder lessen te geven. De overige lessen werden gegeven door den heer Mey. Op 12 Maart 1943 overleed de heer Terhorst. Zijn lessen in de 5de klassen nam mevr. ten Broeke over, terwijl de lessen in het Fransch in de eerste klassen werden opgedragen aan den heer Ketner. De heer Blom kreeg ziekteverlof van 28 Mei tot 30 October 1943. Zijn lessen werden vóór de groote vacantie waargenomen door den directeur en den heer Hageman, terwijl de heer Kuipers de Natuurkundelessen van den directeur gaf. Na de groote vacantie nam de heer Boland de lessen waar in de tweede en derde klassen; de heer Hageman in de beide eerste klassen. De heer Van Riet moest zich op 22 Juni 1943 melden als reserve-officier. In September werd hij opgevolgd door dr Diepen horst, die omstreeks half October door mr van Driel werd vervangen. Bijlage E. 9 In de klassen lb, 2b, 3b en B4a zaten geen meisjes. De meisjes klassen werden voor de Lichamelijke oefening gecombineerd even als in den vorigen cursus. Zoo ook de jongensklassen B4a vormde echter een aparte klasse. Van de lessen in de Lich. oef. werden vele niet gegeven door bezetting van de zalendoorde Duitsche Weermacht. De herfstvacantie viel op 1, 2 en 3 November. Op de middagen van 11 Januari en 17 December werd ijsvacantie gegeven. Wegens rouw voor den heer Terhorst was de school op den middag van 12 Maart 1943 gesloten. Op 13 Maart en 13 November hadden de ouders extra gelegen heid de docenten te bezoeken (oudermiddagen). Op 13 Mei spraken de heer Leys en de directeur over de keuze A4 of B4 voor de ouders van leerlingen van derde klassen. Op 6 October had de directeur met ouders van leerlingen uit de eerste klasse een bespreking over allerlei onderwerpen, o.a. over het huiswerk. Op 29 October werd 's morgens in groepen gewandeld s mid dags werden voordrachten gehouden. Van 5 Januari tot de Paaschvacantie werd een proef genomen met het laten maken van huiswerk op school na schooltijd door de leerlingen. Na deze periode bleek de behoefte hieraan niet groot meer te zijn. Gebouwen, meubilair en leermiddelen. Door vordering van andere gebouwen werd de school aan de Tadamasingel intensief gebruikt. 3 of 4 lokalen werden bij dag geregeld door school D voor het U.L.O. gebruikt en s avonds door de handelsavondschool. Eens per maand werd er in deze lokalen een cursus gegeven vanwege den Bond van Mineraalwater fabrikanten. Bovendien werd het schoolgebouw aan den Tadama singel gebruikt voor de lessen in Natuur- en Scheikunde aan het Gymnasium en enkele lessen aan de Vakschool voor Meisjes. Na den oorlog zal een belangrijke verbetering van het meubilair en de leermiddelen noodig zijn. Wegens gebrek aan geschikte boeken werd ook de bibliotheek slechts op beperkte schaal uit gebreid. Het meubilair en de leermiddelen werden zoo goed mogelijk onderhouden binnen de beperkte grenzen, die door de tijdsomstandigheden werden gesteld. III. Nijverheidsavondschool. Leerlingen. Op 1 Januari 1943 werd de school bezocht door 47 leerlingen, ingedeeld als volgt

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1943 | | pagina 40