lö Bijlage E. Tachtigste verslag over den toestand van het onderwijs op de inrichtingen voor middelbaar onderwijs en de nijverheidsavondschool in de gemeente Zutphen over het jaar 1943. I. De Commissie van Toezicht. Ook in 1943 bleef de samenstelling der commissie niet onge wijzigd. Op 10 Maart 1943 overleed n.l. haar lid de heer T. Wassenaar, die op 3 Juni 1940 als vertegenwoordiger van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in de commissie was benoemd, zoodat hij nog geen drie jaren aan hare werkzaamheden mocht deelnemen. Deze periode was echter ruimschoots voldoende om zijn helder inzicht, steunende op een uitgebreide ervaring, opgedaan in allerlei takken van het maatschappelijk leven en zijn groote belangstelling, te leeren waardeeren. Fries van geboorte, was hij rondborstig en gaf hij zijn weloverwogen oordeel zonder aanzien des persoons, daarbij handelende naar de Friesche zegswijze: „Laat de menschen praten en doe je plicht". De commissie zal zijn nage dachtenis lang in eere houden. Hij ruste in vrede. De ledige plaats werd op 22 April 1943 ingenomen door den heer J. C. Banz jr, industrieel te Zutphen. Op 1 October 1943 beëindigde de commissie hare 80-jarige bemoeiingen met de nijverheidsavondschool, die ingevolge een besluit van den burgemeester van Zutphen op dien datum door de gemeente werd overgedragen aan de Geldersche Vereeniging voor Kunstnijverheid. Zij vergaderde drie keer, terwijl telkens twee harer leden, daarvoor volgens een rooster aangewezen, 20 maal eenige lessen en de examens van de aan haar toezicht toevertrouwde scholen bijwoonden. Zij was vertegenwoordigd bij de ter aardebestelling van haar lid den heer T. Wassenaar en van den te vroeg ontslapen, nog veel belovenden leeraar in de Fransche taal, den heer J. T erhorst, alsmede bij het afscheid van den leeraar in het Engelsch, den heer K. Koiter, die den pensioengerechtigden leeftijd bereikte en aan wien namens de commissie een boekwerk werd overhandigd. Op 18 Dec. 1942 werd de commissie verblijd met een schenking van f 100.— door N.N., welk bedrag door den milden gever beschikbaar werd gesteld voor het aanschaffen van boeken en andere

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1943 | | pagina 37