Bijlage C. 4 Bijlage C. 5 Mej. W. Kleiterp, D. Meyer, Mevr. N. Rövekamp-Peters, J.v.d. Woude-Schreck, Mej. J. Holleman, G. Boer, A. Noordtzij, E. Ypes, Mevr. J. Stam-Dresselhuys, De Heer Dr. J. C. Blok, M. N. H. Leys, G. J. Steemers, Mej. F. E. Kan, A. Koek, A. v. d. Meent, Leerares koken en voedingsleer. A.V.O. idem. A. V. O., opvoedkunde, zielkunde en vanaf 1 Sept. Duitsch. Duitsch. (vanaf 1 Sept.) kinderverzorging en opvoeding, van 1 Jan.-31 Aug. idem. idem vanaf 1 September, tuinbouw- en plantkunde. Leeraar hygiëne. administratie, schei- en natuurkunde. Assistent huishoudster. Administratieve hulp. Concierge. Door ziekte waren afwezig Mej. D. Meyer, van 1 Jan. 1 Sept. A. Noordtzij, van 1 Febr. 1 Sept. G. Bunnik, van 24 Febr. 9 Maart en 15 22 Nov. C. Nipius, van 25 Febr. 4 Mei. A. Kan, van 23 31 Maart en 9 Oct..8 Dec. Van 823 Dec. voor halve dagen. W. Kleiterp, van 25 Maart—12 April en 16 Nov.—23 Dec. J. Kroeze, van 4 Oct.—3 Nov. en 26 Nov.—6 Dec. en 8—23 Dec. M. Leydens, van 18 Oct —23 Dec. I. Sijsjes, van 510 Nov. Mevr. N. Rövekamp—Peters, van 29 Nov. 13 Dec. De concierge van 14 Oct. 23 Dec. In deze tijden van ziekteverzuim werd waargenomen door de Dames N. Rövekamp—Pelers, J. v.d. Woude—Schreck, Th. E. Vis, G. J. Gosselink, C. A. Kooiman, A. Doornink, J. A. Pickée, M. Velders, L. F. Hesselink, Leerares A.V.O. A.V.O., Opvoedkunde en zielkunde. N. XX. Na. Na. N VII en N VIII. N XIX. Huishoudkundige voor Inrichtingen. Acte Nuttige handwerken. De concierge werd op 18 October wegens ziekte vervangen door J. W. Emsbroek, die met ingang van 25 October bij de Posterijen werd aangesteld. Aangezien geen geschikte vervanging gevonden werd, zijn de werkzaamheden vanaf dien datum tijdelijk waargenomen door de beide werkvrouwen en den loopknecht. De berichten over den toestand van den concierge zijn thans gunstig. Mejuffrouw D. Meyer mocht vanaf 1 September haar taak weer gedeeltelijk waarnemen. Wij zijn dankbaar haar na een jaar afwezigheid weer in de kring der collega's en voor ons onderwijs terug te hebben. Door vermeerdering van werkzaamheden elders zag Mejuffrouw G. Boer zich genoodzaakt aan onze school ontslag te vragen. Wij herhalen hier onzen dank voor de wijze waarop zij haar taak bij ons heeft vervuld. Mejuffrouw A. Noordtzij, die voor de aanvullende uren van Mejuffrouw Boer was aangesteld, kreeg 1 Februari ziekteverlof. Na haar herstel werd zij elders benoemd, zoodat zij bij ons niet meer terug kwam. Mejuffrouw E. H Ypes werd in beider plaats voor het volledig aantal uren aangesteld. In de examencommissie hadden zitting Voor de Acten N.a. en N.s. Mejuffrouw M. Leydens. Voor het schoolexamen Kinderverzorgster (gehouden in de Huishoudschool te Zwolle) de Dames, J. Kroeze, A. Bogtstra, G. Ie Nobel, en E. H. Ypes. Het theoretisch gedeelte wordt in Januari 1944 afgenomen. De N.a.-candidaten, die voor het eerste examengedeelte slaagden, hebben van 1727 Juli gewerkt op de confectieateliers van de Fa. Kamphuis. Met dank maken wij hiervan melding, daar deze firma hen belangeloos in staat stelde zich in de techniek van het snelnaaien op de electrische machines te oefenen. Wat onze huisvesting betreft Door uitbreiding van den lesrooster moest voor 1 September naar meerdere lokaliteit worden uitgezien. Wij slaagden daarin door het huren van het Kerk- zaaltje „Ons gebouw" in de Hoven, waar twee klassen les kunnen hebben. Dat de ligging van dit gebouw over de IJsselbrug haar bezwaren heeft bij het tekort aan fietsbanden en schoeisel valt niet te ontkennen. Door uitbreiding van den lesrooster aan de Ambachtsschool kon het theorielokaal niet voor ons beschikbaar blijven, zoodat wij dit vanaf 1 September moesten missen. Onze lokalen in Brokkenhuis en Wahënkazerne werden meerdere malen door de weermacht opgenomen steeds hoopten wij, dat deze bezoeken geen verdere gevolgen voor ons zouden hebben. Op 31 December kwam echter bericht, dat beide gebouwen op 4 Januari 1944 ontruimd moesten zijn. Hoewel de tijd ons op dit gebied reeds veel oefening ge geven heeft, bleek deze opgave bijzonder moeilijk. Ofschoon het resultaat behoort bij het jaarverslag 1944, zij hier bij voorbaat vermeld, dat een leegstaande winkel ruimte een gedeeltelijke oplossing biedt, terwijl op bepaalde dagen en uren in een klein zaaltje in het Volkshuis, in een lokaal in de Rijkslandbouwwinterschool en in een lokaal in de tijdelijke H.B.S. gastvrijheid wordt geboden. Aan alle des betreffende instanties, het Bestuur van het Volkshuis, Directeuren van Rijksland- bouwwintersschool en H.B.S. een woord van oprechten dank voor deze uitkomst. In het afgeloopen jaar was onze school dus gehuisvest in De Ambachtsschool3 zolderlokalen, (2 voor costuumnaaien en 1 mangel- strijklokaal), 1 theorielokaal van 1 Jan. 1 Sept., een verbouwde schuur als hulp keuken (terrein Ambachtsschool). ,,Ons Gebouw", Hoven 2 Naailokalen vanaf 1 Sept. Het Brokkenhuis 2 kleine naailokalen (opgeheven 31 Dec.) Waliënkazerne2 naailokalen (opgeheven 31 Dec.) Bornhof: Lokaal voor waschbehandeling en droogkamer en een klein theorielokaal. Clubgebouw van den Volksbond1 teekenlokaal, 1 voor A.V.O., 1 voor stofversieren en 2 kleine kamertjes voor de theorielessen vanaf 1 Sept. Gebouw Ned. Herv. Gem.1 naailokaal. O. L. School v. Tilstr.1 lokaal voor huishoudelijk werk. H.B.S.1 lokaal op bepaalde uren en 2 lokalen op Woensdagmiddag. Gymnasium 2 lokalen op Woensdagmiddag. Openbare Leeszaal1 lokaal op Woensdagmiddag. Directie en administratie bleven in het woonhuis der Directrice en Adjunct- Directrice. In den schoolwerktuin werd ons bij ontbering van een eigen tuin een deel van het terrein voor onze tuinbouw- en plantkundeles afgestaan.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1943 | | pagina 30