Bijlage U. 4 Bijlage U. 5 Aanbestedingen. Ingevolge machtiging van den Burgemeester d.d. 28 Januari 1943, Afd. II, no. 543, werd aan de fa M. Jurriëns en Zn, alhier, opgedragen het verduisteren van school A aan de Leeuwerikstiaat en het verrichten van eenig timmer- en metsel werk ten behoeve van het inrichten van deze school tot noodziekenhuis voor den prijs van f 700. Na verkregen machtiging is aan de fa Prins van Wijngaarden te Hattem onderhands opgedragen het uitbaggeren van de Turfhaven voor den prijs van f 0.71 per m3 gebaggerde specie. Torens en uurwerken. De bliksemafleiders van den Wijnhuis- en den Walburgstoren werden éénmaal beproefd. Het carillon is op last van de Duitsche overheid uit den Wijnhuistoren ver wijderd. De klokken zijn naar elders vervoerd. Aan de firma Nijland bleef opgedragen het opwinden, gelijkzetten en onder houden van het uurwerk van den Wijnhuistoren en van den regulateur in de Burgemeesterskamer. Aangezien het carillon vervallen is, werd de vergoeding teruggebracht tot de som van f200.per jaar. De 4 electrische buitenklokken, n.l. één aan den Deventerweg, één aan den Warnsveldschen weg, één aan den Emmerikschen weg en één bij de IJsselbrug in de Hoven, werden door de firma J. H. Addicks en Zn onderhouden. ONTSMETTINGSDIENST. Algemeen. Met ingang van 1 Januari 1943 werd door het Departement van Sociale Zaken de gemeentelijke ontsmettingsdienst toegelaten als een niet door het Departement als noodzakelijk aangewezen ontsmettingsdienst. Bij besluit van 2 September 1943 werd de directeur van gemeentewerken, die als zoodanig reeds directeur van den gemeentelijken ontsmettingsdienst is, tevens aangewezen als deskundig leider van dien dienst. Gebouwen en materiaal. In het ontsmettingsgebouw aan den Buitensingel werd de cementvloer van de reine afdeeling vervangen door een granito-vloer. Het voormalige stalgebouw aan den Reinmakershoek werd tot desinsectie- inrichting verbouwd. Hiervoor was in 1942 een crediet verleend groot f3950.—, hetgeen in 1943 aangevuld werd met f700. In dit crediet was begrepen een bedrag voor het wijzigen van een der voer tuigen van den dienst, zoodat daarin vlektyphuspatienten vervoerd zouden kunnen worden, en voor het vervaardigen van andere bij vlektyphus noodige materialen. Ook deze bijkomende werken werden uitgevoerd. Overigens werden met de beschikbare middelen de gebouwen en het materiaal zoo goed mogelijk onderhouden. Overzicht der werkzaamheden. Het aantal aangegeven gevallen van besmettelijke ziekten, die in de wet van 21 Juli 1928, staatsblad 265, worden genoemd, bedroeg: Roodvonk 33 Diphtherie 76 Dysenterie 3 Typhus 2 Poliomichitis anterio acuta 2 Totaal 116 gevallen, tegen 79 in 1942. In den loop van het jaar hebben de volgende ontsmettingen binnen de gemeente plaats gehad Ontsmetting van Aard der ziekte Totaal woning goederen rijtuig Roodvonk 11 21 1 33 Tuberculose 4 5 9 Onbekend 4 246 6 256 Mot 6 6 Diphtherie 14 61 19 94 Poliomychitis antoria acuta 1 2 2 5 34 341 28 403 Voor de politie werden eenige malen één of meer cellen en de brancard ontsmet. Voor het brokkenhuis werden de goederen vóór de uitgifte eerst ontsmet, hetgeen gratis geschiedde. Ten behoeve van elders wonenden werden 87 goederen-, 24 woningen- en 5 rijtuigontsmettingen verricht. Overzicht van de ontsmettingen voor buitengemeenten Ontsmetting van Aard der ziekte Totaal woning goederen rijtuig Roodvonk 9 8 17 Tuberculose 1 1 Onbekend 9 74 4 87 Diphtherie 5 5 1 11 24 87 5 116 Vorenstaande ontsmettingen werden verricht voor belanghebbenden uit de navolgende plaatsenAalten, Almen, Borculo, Brummen, Dieren, Doetinchem, Doesburg, Ellecom, Etten, Gaanderen, Goor, Gorssel, Hengelo (G.), Neede, Ruurlo, Silvolde, Steenderen, Voorst, Vorden, Warnsveld, Wehl, Wisch, Zelhem en Terborg. Bovengenoemde werkzaamheden vorderden 3095 72 werkuren van het personeel. Plantsoenen, wandelplaatsen en beplantingen. De plantsoenen en beplantingen werden met de beschikbare gelden zoo goed mogelijk onderhouden. Het grootste gedeelte van den Walraadshof en de voor plantsoen bestemde terreinen langs de Berkel bij de Koppelbrug en langs de Hobbemakade bleven als volkstuintjes in gebruik. De plantsoenen op het Stationsplein, de IJsselkade, het Vischpoortplein en de Praebsterkamp werden, evenals het vorige jaar, voor zoover mogelijk, door den dienst van landerijen met boonen beplant. Met ingang van 1 Januari 1943 eindigde de tusschen de gemeente en het R.K. Kerkbestuur van den H. Joannes den Dooper gesloten overeenkomst inzake onderhoud van het plantsoen bij de R. K. Kerk.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1943 | | pagina 128