Bijlage M. 6 Politieverordening. Geene. Bioscoopwet. Het aantal verleende vergunningen bedroeg 4. Op de bioscopen werd geregeld controle gehouden. Reglementen. gebracht129'2111211^11 'Z>etre^enc^e brandweer zijn geen wijzigingen Materieel. Het groote materieel is opgesteld in den hoofdpost, het kleine materieel en enkele legerspuitjes zijn ondergebracht in diverse slangenwagenposten. Brandkranen. Eind 1942 waren er te Zutphen 322 en in Eefde 24 brandkranen. j druk op de brandkranen was ruim voldoende. 3.75 atmosfeer zoodat steeds als regel op de waterleiding gebluscht kon worden' Het onderhoud berust bij de waterleiding. Het ontdooien en het bestrooien met landbouwzout bij sneeuwval zoomede het hakken van ïjsbijten geschiedt door de brandweer. Bijlage M. 7 Branden. Er hebben in 1942 plaats gehad: a. binnen de gemeente Zutphen 22 schoorsteenbranden, 11 kleine binnenbranden, 2 groote binnenbranden, 1 uitslaande brand, 1 brand aan een motorrijtuig, 2 branden aan spoorwegwagons, 2 branden op de stortplaats, 1 brand aan een tramwagen, 2 looze alarmeeringen. Totaal 44. De uitslaande brand te Zutphen had plaats op 6 October 1942 in het perceel Nieuwstadskerksteeg 5 en 5a, waarbij beneden alles en boven een kamer uitbrandde. b. in de naburige gemeente Gorssel: 4 schoorsteenbranden, 2 uitslaande branden, 1 binnenbrand, 1 zaad- en hooibergbrand, 1 boschbrand, 1 buitengewone brand. Totaal 10. De uitslaande branden te Gorssel hadden plaats op 8 Januari 1942 in perceel D nr 88, bewoond door F. J. Weichman, waarbij een schuur met wagenloods verloren gingen en op 23 Januari 1942 in perceel Epse P nr 88, bewoond door /E. Kluwer, waarbij een schuur met inhoud is verbrand. De buitengewone brand had plaats op 15 Januari 1942, door afgeworpen brandbommen, in de Rustoordlaan. c. in de naburige gemeente Voorst: 1 groote uitslaande brand. Op last van een officier van de Duitsche Weermacht werd op 21 September 1942 hulp verleend bij den uitslaanden brand bij Grotink, waarbij een hooiberg, een zaadberg, een tarweberg en een groote schuur met 300 hl. graan verloren zijn gegaan. Ongevallen. Groote ongevallen kwamen in het korps niet voor. Naam v.d. verzoeker Omschrijving Advies van den Brandraad I Het aan het advies ge- Igeven gevolg Fa. G. J. Eggink G.H.Bührmann's Papiergroot handel N.V. Uitbreiding van richting aan de haven 3. Plaatsing van 6 electromo- toren in het perceel Vijver laan 19. In de vergun ning opgeno- haar in- De motor moet zijn van het Zuider- type K.A. of S.K.A. met sterdriehoekschakelaar in geheel gesloten ijzeren kast, dan welsleepringankermotor in gekapselde uitvoering met oliegekoelden weerstand (geen open luchtkoeling) en schakelaar in ijzeren kast. De motoren moeten zijn van Alsvoren. het type K.A. of S.K.A. met sterdriehoekschakelaar in gesloten uitvoering of wel sleepankermotoren in ge- kapselde uitvoering met olie gekoelden weerstand (geen luchtkoeling).

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1942 | | pagina 52