Bijlage M. Hinderwet. Bijlage M. Naam v.d. verzoeker Omschrijving Advies van den Brandraad Het aan het advies ge- G. J. Boeijink Vorden Plaatsing van 5 electro- motoren in perceel Hoornwerk 67. N.V. Kreijenbroek's Banketfabriek N.V. Spieker Elferink's Trans- port- en Handel maatschappij Uitbreiding van haar Koek en Banketfabriek in perceel Oude Wand 30. Plaatsen van een graan- drooginstallatie, met stook- ketel, gedreven door drie electromotoren in haar per ceel aan de Pollaan. a. Van de ruimte, waarin de lakspuitinstallatie is onder gebracht, moeten de wanden en het plafond brandvrij zijn bekleed b. in de aangrenzende ruimte mag niet gestookt worden, tenzij de lakspuitruimte door een gang van de overige ruimte is afgescheiden c. in de lakspuitruimte mag geen andere dan centrale ver warming worden gebezigd. De electromotor moet zijn een kortsluitankermotor met ster- driehoekschakelaar in geheel gesloten uitvoering. De motoren moeten zijn van het type K.A. of S.K.A. met sterdriehoekschakelaar in geheel gesloten ijzeren kast dan welsleepringankermotor in gekapselde uitvoering met oliegekoelden weerstand (geen open luchtkoeling) en schakelaar in ijzeren kast, zoodat vonktrekking op de messen der schakelaars of op de koolborstels van den col lector van den motor geen gevaren kunnen doen ont staan voor ontbranding van stof of explosieve lucht de aan-en afvoerkanalen, ook die van verwerkte lucht, moeten uitsluitend van me taal zijn c. in den afvoer naar buiten moet een zak worden aange bracht buiten het gebouw, waarin stof zich kan verza melen en welke door middel van een deurtje of schuif is te reinigen d. hout of ander brandbaar materiaal mag niet als om- timmering of bedekking wor den gebruikt. Naam v.d. verzoeker geven ge vol w Mdjering ln de vergui ning opgenc men. Alsvoren. Alsvoren N.V. L. L. Dullaert Omschrijving Oprichting van een fabriek voor de vervaardiging van rubberwarenen van een vul- caniseerinrichting in perceel IJsselkade 3. Opslag van patronen en springstof in het perceel Nieuwstad 15. Advies van den Brandraad a. De motoren moeten zijn van het type K.A. of S.K.A. voorzien van sterdriehoek- schakelaars in geheel geslo ten ijzeren kast, welke bo vendien is geaard b. in de werkruimte mag ten hoogste 10 liter benzine aan wezigzijn en moeten op goed zichtbare wijze enkele borden worden aangebracht met het opschrift „streng verboden te rooken" in duidelijk leesbare blokletters van tenminste 10 cm. hoog c. het in voorraad gehouden zwartsel moet in een stevig gesloten metalen bus of trom mel geborgen zijn, welke op een steenen vloer of een brandvrije plaat, vrij gehou den van andere artikelen, is geplaatst d. afval, poetslappen, of met olie doortrokken stoffen moe ten geborgen worden in een goed sluitende ijzeren trom mel of vat e. in de werkruimte moet ten minste één goede brandslang met straalpijp c.a. ter be schikking staan, terwijl op een goed bereikbare plaats tenminste één betrouwbaar goed-werkend handschuim- bluschapparaat moet zijn op gehangen, voor direct ge bruik gereed f. op eenige plaatsen in de werkruimte moeten roosters worden aangebracht op on geveer 20 cm. boven den vloer, ter grootte van 11 X 33 cm. Gelijksoortige voorwaarden als vervat in de Hinderwets vergunning, destijds verleend aan D. J. P. Harbachopl5 Maart 1938. Het aan het advies ge geven gevolg In de vergun ning opge nomen. Alsvoren.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1942 | | pagina 51