Bijlage M. 2 Brandwachts aan den hoofdpost. Er waren drie vaste brandwachts. te weten De brandwachts verrichtten naast de herstellingswerkzaamheden voor de brandweer, ook werk voor de andere takken van ge meentedienst. Geuniformde brandwachts. Volgens artikel 114 der algemeene politieverordening worden de manschappen, die bij openbare vermakelijkheden of andere samenkomsten voor de bediening der brandbluschmiddelen tegen woordig moeten zijn, aangewezen vanwege de brandweer. Hunne instructie is vastgesteld door den brandraad op 6 October 1920 en goedgekeurd door den burgemeester blijkens diens brief van 28 October d.a.v. Het aantal wachtdiensten bedroeg over 1942: 82. Preventief Toezicht. De controle bij bioscopen, publieke vermakelijkheden, fabrieken, enz., is opgedragen aan den controleur-brandmeester A. J. W Welmers, het toezicht op hooi-, stroo-, lompen- en dergelijke bergplaatsen aan den brandmeester F. J. van Bruggen. De volgende gebouwen, werkplaatsen, enz., werden in 1942 geinspecteerd Bijlage M. De Burgemeester stelde in handen van den brandraad om advies de volgende verzoekschriften ingevolge bouwverordening, hinder wet, enz. Bouw- en woningtoezicht. Geene. Namen Beroep Benoemd door B. 6 W. bij besluit van Jmet ingang van: G. J. Arentsen smid 10 Mrt. 1921 15 Mrt. 1921 J. van Huffelen smid 10 Mrt. 1921 21 Mrt. 1921 H. J. Borninkhof Jr schilder-timmerman 20 jan. 1934 1 Jan. 1934 Gebouwen, enz. Bevindingen met zoo noodig daaraan gegeven gevolgen. Stadhuis. De brandbeveiliging voldeed aan de eischen. Buitensocieteit. Alsvoren. Op aanzegging heeft herstelling plaats gehad. Schouwburgbioscoop. De brandleiding en cabine bleken in orde te zijn. Bioscoop Luxor Alsvoren. Bioscoop Odeon. Voldoet niet aan verschillende eischen. Gebouwen, enz. Bevindingen met zoo noodig daaraan gegeven gevolgen. St. Walburgskerk met toren Museum in het Wijnhuis St.Walburgis-ziekenhuis Perceelen Houtmarkt 50 Polsbroek 44 Molenweg Isendoornstraat 2 Weg naar Voorst 8 Graaf Ottosingel 191a Goederenemplacement der Ned. Spoorwegen Door Kunstbescherming werd in de kerk een stationaire motor met pomp geplaatst ten behoeve van de brand leidingen op de kerkdaken en de stijgbuis in den toren. De brandweer oefende met die brandbluschmiddelen regelmatig. De brandleidingen bleken in orde te zijn. Alsvoren. De rookgeleiding bleek niet in orde te zijn. Op aan zegging verbeterd. Schoorsteen niet geveegd. Na aanzegging heeft de eigenaar den schoorsteen doen vegen. Opslagplaats met droog riet gedekt. Eigenaar aange schreven die afdekking geheel op te ruimen of wel af te dekken met zand. Het laatste is geschied. Onderzoekingesteld naar de brandgevaarlijkheid van den keukenschoorsteen. De schoorsteen en het rookkanaal bleken aan de gestelde eischen te voldoen. Onderzoek naar een achter het huis onder een afdak aanwezige brandgevaarlijke stookplaats, welke niet voldeed aan de bouwverordening. De bewoner is aangeschreven de stookplaats op te ruimen. Onderzoek naar brandgevaar in de garage waarin gas- automobielen worden gestald. Aan den burgemeester is gerapporteerd, dat de brand bluschmiddelen op het emplacement geheel onvol doende zijn. De directie van den Dienst van Weg en Werken heeft den burgemeester medegedeeld, dat ook na hernieuwde overweging het haar voorkomt, dat de bestaande inrichtingen tot bestrijding van een begin van brand in de goederenloods te Zutphen voldoende zijn. Bezocht werden 108 hooiopslagplaatsen. Direct brand gevaar werd niet geconstateerd. Te dicht opgestapeld hooi bij schoorsteenen en rookkanalen werd op last verwijderd. Nog enkele malen moest waarschuwend worden opgetreden, ter wijl bij niet voldoen proces-verbaal volgde. Hooibroei

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1942 | | pagina 50