Bijlage I. 8 Tentoonstellingen, gehouden in het jaar 1942. Bijlage J. VERSLAG OVER HET GEMEENTE-ARCHIEF TE ZUTPHEN IN 1942. Aan den Heer Burgemeester van Zutphen. Ingevolge artikel 13 mijner instructie zend ik U hierbij het verslag over het gemeente-archief in 1942, Over de punten a, b en c valt niets te berichten; de toestand van de archiefbewaarplaats en die van de reddings- en brandblusch- middelen is onveranderd gebleven evenals de materieele toestand der archieven. Daar de inventarisatie van het oud-archief der stad (tot 1816) gelijk bekend gereed gekomen is, heb ik mij in het afgeloopen jaar met de bewerking van het archief van Bornhof, als eerste van de gemeentelijke instellingen van weldadigheid, beziggehouden. Ik kreeg in Maart 1942 van provisoren toestemming, dit archief bij gedeelten ten stadhuize te beschrijven. Van de zijde der gemeente werd in uitzicht gesteld, dat de archiefstukken van Bornhof, die zich bij het gemeente-archief bevonden en ook in het Tijdrekenkundig Register van Tadama, deel II, zijn opgenomen, na voleinding van het werk aan Bornhof zouden worden over gedragen. In Maart 1943 heeft deze overdracht na verkregen machtiging d.d. 13 Maart 1943 inderdaad plaats gehad. Zij bedroeg een 50-tal charters en verder als voornaamste bestand deel oude rekeningen en een copieboekje. Het ligt in de bedoeling ook ten opzichte van het O. N. Gasthuis met de inventarisatie van het archief dezer instelling ben ik inmiddels begonnen dezen weg te bewandelen. Het archief van Bornhof bleek tamelijk omvangrijk te zijn de inventaris beslaat 889 -, de regestenlijst (tot 1600) 242 nummers. Hoe wenschelijk het drukken van den inventaris is, de kosten daarvoor zijn hoog en men volstaat daarom met het werk in drie exemplaren te laten typen. Door inleiding en index is het praktisch nut ervan verhoogd. De materieele toestand van dit archief en zijn berging is uit stekend; bijna het geheele archief bevindt zich in de kluis, waar nieuwe stellages bij getimmerd zijn. Slechts enkele, niet zeer waardevolle bestanddeelen staan in kasten op den zolder. Het Bornhof is, gelijk bekend, in 1320 gesticht, doch het oudste stuk dateert reeds van 1305 en het aantal stukken uit de 14de eeuw is zeer aanzienlijk. Van J529 januari: Aquarellen en Litho's door Voerman te Blaricum. Van 31 Januari22 Februari: Tentoonstelling van de Vereeniging Pictura van Schilderijen door D. Vis te Bergen. Van 31 Maart 26 April: Schilderijen door H. van Hille te Zutphen. Van 8 Juni 20 JuliBloemen, Planten en Dieven", tentoonstelling van schilderijen, grafiek en plastiek van enkele Gooische kunstenaars, georganiseerd door de Kunsthandel Kees van Urk, te Blaricum. Van 327 October: Schilderijen door B. H. Stomps te Zutphen. Van 1230 November: Tentoonstelling, georganiseerd door de Vereeniging Pictura te Zutphen, van werken uit de Kunsthandel Martinus Liernur te 's Graven- hage.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1942 | | pagina 43