Bijlage E. 14 Tusschen 1 Januari en 1 Juni vertrokken 2 leerlingen (Eimers en Doosje). Toegelaten 1 leerling (Verspuy - 2de klasse). Aan het overgangs- en eindexamen hebben deelgenomen 25 leerlingen met de volgende resultaten Voor de A-opleiding waren op 1 Januari aanwezig 5 leerlingen. 1 leerling slaagde voor het diploma A een tweede vertrok. Per 1 October werd deze opleiding voortgezet met 6 leerlingen, die reeds in het bezit waren van het voorloopig diploma A als scheeps- werktuigkundige. De H.A.L. geeft deze leerlingen een extra toe lage. De kosten van deze opleiding worden gedragen door de ge meente Zutphen, terwijl het „Hic Jacet Robur" fonds wederom een bijdrage beschikbaar stelde. Voor de opleiding tot het voorloopig diploma hebben zich aan gemeld 16 leerlingen. Per 1 September waren in totaal aanwezig 38 leerlingen, als volgt ingedeeld klasse 1 16 leerlingen klasse 2: 11 leerlingen klasse 2b 5 leerlingen A-opleid. 6 leerlingen. Tusschen 1 September en 31 December vertrokken 8 leerlingen. De leerlingen Broyl en Arnold zijn vertrokken naar den Machi nistencursus te Apeldoorn, met de bedoeling om later hun con- tractueele verplichtingen na te komen. VanSchaick werd te werk gesteld in Duitschland de andere leerlingen waren niet in staat de lessen verder te volgen en werden bij onderling overleg afge schreven. Op 31 December waren aanwezig 30 leerlingen, als volgt verdeeld klasse 111 leerlingen klasse 2 8 leerlingen klasse 2b 5 leerlingen A-opleid.6 leerlingen. Specificatie leerlingen op 31 December: Klasse 1 H. Berkenbosch, C. J. Gies, H. J. ter Horst, M. J. C. Jansen, H. J. Krijns, H. J. Kuyper, Chr. Lammers, J. Straal man, C. M. Straalman, C. M. Smeyer, Th. Witkamp. Klasse 2: R. Alberts, J. Assendorp, M. v. d. Berg, J. Hulshoff, Bijlage E. 15 R. Chr. Markus, T. Mijlof, A. Olden, R. v. Wessel. Klasse 2bJ. Holtslag, J. H. Leenen, J. O. Meuris, M. B, Scholten, W. Telkamp. Opleid, dipl. A W. van Dijk, G. Garritsen, H. Hermse, G. Kelderman, H. Lammers, J. A. C. Verspuy. Personeel. Op 1 Januari 1942 bestond het personeel uit Tijdelijk aangewezen voor concierge en amanuensis de heeren Derks en Singer. De tijdelijke benoemingen van het personeel werden verlengd. Mutaties vonden niet plaats, zoodat de bezetting op 31 December gelijk was aan die op 1 Januari 1942. Gebouwen. Door de vordering van het gebouw der H.B.S. door de duitsche Weermacht, worden de lessen van den Machinistencursus tijdelijk gegeven in het gebouw van de Ambachtsschool, Hoornwerk 6. IV. Handels - avondschool „Mercurius". Personeel. Het personeel aan de school verbonden was op 31 December 1942 als volgt samengesteld De tijdelijke herbenoemingen van de heeren D. A. van Ar ragon en J. H oevers werden wederom met een jaar ver lengd. De heer G. W. 't Hart kreeg met ingang van 1 Sep- Klassen 1 2 2b Totaal Totaal 15 4 6 25 Bevord. 11 11 Niet bev. V.D. dipl. Geendipl Niet deelgen. Naam Functie Bevoegdheden Vakken van onderwijs Tijd. ben. Brandsma, F. A. Sandwijk, van J. Daalen, van S. Kuypers, H. H. Steemers, G. J. Directeur Leeraar Nv Nk Off. MSD le kl. Hoofdacte l.o. dr Wis-en Natuurk. dr Wis- en Natuurk. Scheepswerkt.kunde Ned. taal Wis- en Natuurk. Wis-en Werkt.kunde 1941 1941 1941 1941 1941 LEERAREN M. N. H. Leys, directeur A. Barto A. Broekhuizen G. Fluitsma K. Koiter, wnd. directeur J. Kroese C. Lindeman D. A. van Arragon (tijd.) J. Hoevers (tijd.) LEERVAKKEN Aantal uren per week Handelswetenschappen Steno en Machineschrijven Aardrijkskunde en Engelsch Handelswetenschappen Engelsche taal en Correspondentie Nederlandsch en Duitsch Duitsche taal en Correspondentie Schrijven en Nederlandsch Nederl. taal en Correspondentie

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1942 | | pagina 34