Bijlage E. 12 Leerplan, In verband met nieuw ingestelde eischen voor de opleiding als automonteur, rijwielhersteller, enz. werd het leerplan gewijzigd. De goedkeuring hierop is evenwel nog niet verkregen. Personeel. Het personeel der school bestond op 1 Januari 1942 uit: Bijlage E 13 Op eigen verzoek werd eervol ontslag verleend aan de heeren J. Strubbe en G. van der Kolk, terwijl de heer Polman wegens het gemis van de wettelijke bevoegdheid niet voor een herbenoeming in aanmerking kon komen. Tot nieuwe leerkrachten werden benoemd de heeren J. A. van Haperen en J. Huizer in de plaats van de heeren Strubbe en Polman. De lessen van den heer Van der Kolk werden opgedragen aan den heer Aalders. Voor het theoretisch onderwijs aan rijwielherstellers werd be noemd de heer H. J. van Waveren, terwijl tusschen 15 en 31 October de heer Reinds wegens afwezigheid werd ver vangen door den heer Tj. Langenberg. De tijdelijke benoemingen van de heeren Van der Kolk, Avis en Aalders werden in vaste benoemingen omgezet. Op 31 December 1942 bestond het personeel uit Illb. Machinisten avond-cursus. Leerlingen. Op 1 Januari 1942 waren aanwezig 26 leerlingen, ingedeeld als volgt klasse 1 16 leerlingen klasse 2 5 leerlingen klasse 2b 5 leerlingen. AMBACHT Avondschool CQ g^ Remec iBovag J Vev. g JZr curs. curs. curs. X Totaal 10 25 12 7 2 25 2 14 16 17 35 36 44 Timmerlieden Metselaars Smeden-bankw. Automonteurs Electriciens Schilders Drukkers Zetters Binders Cursussen Totaal 30 19 21 49 18 7 10 25 12 7 198 Over het geheel werden de lessen vrij regelmatig bezocht. Gedrag en ijver der leerlingen gaven geen aanleiding tot bijzondere opmerkingen. Door de slechte brandstoffenpositie werden de lessen eenigen tijd onderbroken. Evenwel kon door verlenging van de lestijden worden bereikt, dat de cursus normaal op 1 April werd beëindigd. De strenge winter, de verduistering en de moeilijke rijwielbandenpositie waren oorzaak, dat de buiten-leerlingen nogal eens moesten verzuimen. NAMEN Functie Vakken van onderwijs Brandsma, F. A. Aalders, P. Aartsen, van E. Avis, M. P. D. Broere, W. Daalen, van S. Eskes, W. O. Grip, de M. C. Jansen Venneboer, D. C. Koopmans, Tj. Kolk, van der G. Leferink, H. J. Mekkink, J. Polman, W. H. J. Reinds, J. Schuppers, H. H. Strubbe, J. Versteeg, C. Directeur Leeraar Waarn. dir. Leeraar Vakteekenen, elect, leer Theorie zetten Handvakteekenen Theorie drukken Voortgezet l.o. Wiskunde Voortgezet l.o. Hout- en marmerschilderen Voortgezet l.o. Vaktheorie metaalbew. Theorie zetten Vakteekenen bouwkundigen Hand-vakteek. schilderen Natuur-werktuigkunde Theorie boekbinden Theorie drukken Natuur-werktuigkunde Vakteek. electriciens Hesselink, mej. A. E. Dekker, A. Administratie Concierge NAMEN Brandsma. F. A. Aalders, P. J. Aartsen, van E. Avis, M. P. D. Broere, W. Daalen, van S. Eskes, W. O. Grip, de M. C. Haperen, van J. A. Huizer, J. Jansen Venneboer, D. W. Koopmans, Tj. Leferink, H. J. Reinds, J. Schuppers, H. H. Versteeg, C. Waveren, van H. J. Hesselink, mej. A. E. Dekker, A. Functie Directeur Leeraar Waarn. dir. Leeraar Vakken van onderwijs Administratie Concierge Vakteekenen, electr. leer Theorie zetten Handvakteekenen Theorie drukken Voortgezet l.o. Wiskunde, voortgezet l.o. Voortgezet l.o. Hout- en marmerschilderen Natuur-werktuigkunde Voortgezet l.o. Voortgezet l.o. Vakteekenen metaalbew. Vakteekenen bouwkundigen Theorie boekbinden Theorie drukken Vakteekenen electriciens Vakt. rijwielherstellers

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1942 | | pagina 33