Bijlage E. 8 Het mondeling gedeelte van het eindexamen B had plaats op 18, 19, 20, 21 en 22 Mei 1942. Er werden geen candidaten af gewezen. Als deskundigen waren aanwezig O. Gunning voor Wiskunde en Mechanica; dr E. Algera voor Natuurkunde, Schei kunde en Plant- en Dierkunde; mr B. G. A. Smeets voor Neder- landsch, Fransch en Duitsch. De geslaagden zijn E. Boeschoten, J. H. Bosvelt, G. Deur- vorst, C. L. A. Grauwelman, mej. A. van der Heide, H. J. J. Kaspers, J. C. Klaassen, H. Lankhorst, H. A. Loos, G. J. A. A. Oosterloo, J. P. van Polvliet, G. J. Riethorst, mej. C. M. Strubbe, J. Terpstra, mej. H. Wansink, G. Wilgenhof, C. T. de Wit, H, v. d. Woude. Programma en Onderwijs. Er zijn 10 klassen la, 1b, 2a, 2b, 3a, 3b, B4, B5, A4 en A5. Het onderwijs in de Wiskunde wordt aan de klassen la, lb, 2b, B4 en A5 gegeven door den heer Blom, aan de overige door den heer H age man. De Natuurkunde aan de klassen 2a en 3b geeft de directeur; aan de overige klassen de heer Kuipers. Fransch wordt aan de vijfde klassen gegeven door den heer Terhorst; aan de overige door mevr. Ten Broek e. Twee lessen Nederlandsch in elk der tweede klassen werden van Kerstmis tot Paschen gegeven door den heer Lam er is drie lessen Nederlandsch werden in elk der tweede klassen gegeven door den heer Lukkien van 1 September tot 1 November, daarna door den heer Mey; de overige lessen Nederlandsch gaf de heer Meyer Drees. Mej. Vos had tot 1 November ziekteverlof; daarna gaf zij de lessen in de Geschiedenis aan de klassen 3a, 3b, B4, B5, A4 en A5. De overige lessen werden als volgt waargenomen de heer Broekhuizen nam de klassen 1, 2 en 3 tot 1 November, daarna de klassen 1 en 2 en bovendien van 24 Augustus tot 1 November klasse B4 de heer Lame ris nam de klassen A4 en B4 tot Paschen; de heer Janssen A5 en B5 tot het eindexamen en A4 en B4 van Paschen tot de groote vacantie de heer Luk kien de klassen A4, A5 en B5 van 1 September tot 1 November. Door ziekte van de heeren Janssen en Van der Meer wer den hun lessen kort voor de groote vacantie niet gegeven. In de klassen lb, 2b en 3a zijn geen meisjes. De meisjes van de klassen 2a en 3b krijgen samen Lich. oefeningen evenals de jongens van die klassen. Verder werden gecombineerd de meisjes van de klassen 4 en 5, de jongens van de beide 4de klassen en de jongens van de beide 5de klassen. De meisjes krijgen deze lessen in de zaal op het Broederenkerkplein. Bijlage E. 9 Van 7 Februari t/m 21 Februari werd wegens brandstoffen- schaarschte geen onderwijs gegeven, behalve aan de beide 5de klassen. Voor schaatsenrijden werd vrij gegeven op 13, 16, 20 en 26 Januari. De groote vacantie begon op 4 Juli des middags en eindigde op den avond van 24 Augustus. De herfstvacantie viel op 2, 3 en 4 November. Op 15 Mei en 14 November hadden de ouders extra gelegen heid de docenten te spreken (oudermiddagen). Op 10 Juni spraken de heer Leys en de directeur over de keuze A4 of B4 voorde ouders van leerlingen in de 3de klasse. Op 9 September had de directeur met ouders van leerlingen uit de eerste klasse een be spreking over allerlei onderwerpen, o.a. over het huiswerk. Een excursie door de Gorsselsche bosschen werd gehouden op Vrijdag 30 October. Het doel er van was een marschoefening. Gebouwen, meubilair en leermiddelen. Het gebouw in de Waterstraat werd intensief gebruikt en slecht onderhouden door materiaalgebrek. Er werden in 1942 in ondergebracht behalve de Hoogere Burgerschool, 2 klassen van school D voor U.L.O., de Handels-avondschool, een applicatie cursus in de Duitsche taal en voor vele lessen ook het Gymna sium, een cursus van het Instituut voor Middenstandsontwikkeling, de Vakschool voor Meisjes gedurende 2 of 3 lessen op Woensdag middagen en een cursus van den Consulent voor Lichamelijke opvoeding. Op last van de duitsche militaire overheid moest de H.B.S. verhuizen naar het schoolgebouw aan den Tadamasingel. Op 17 en 19 October werden door deze verhuizing geen lessen gegeven. Het gebouw aan den Tadamasingel werd aan het einde van 1942 medegebruikt door het Gymnasium, de Vakschool voor Meisjes, de Handels-avondschool, school D voor U.L.O. en een cursus van het Instituut voor Middenstandsontwikkeling. Door een en ander hebben de leermiddelen veel geleden. De bibliotheek werd aangevuld en onderhouden. lila. Nijverheids-avondschool. Leerlingen. De school werd op 1 Januari 1942 bezocht door 212 leerlingen, als volgt verdeeld

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1942 | | pagina 31