*1 Bijlage E. Negen en zeventigste verslag over den toestand van het onderwijs op de inrichtingen voor middelbaar onderwijs en de nijverheids-avondschool in de gemeente Zutphen over het jaar 1942. I. De Commissie van Toezicht. Nadat in 1940 en 1941 reeds ingrijpende wijzigingen in de samenstelling der commissie waren opgetreden, volgden in 1942, zijnde het jaar der periodieke herbenoemingen, nog zoodanige wisselingen in de ledenbezetting, dat tenslotte in ruim een jaar tijds de geheele commissie vernieuwd werd. Mevr. I. Reesink-Bonebakker kon helaas niet voor een her benoeming in aanmerking komen wegens vertrek uit de gemeente. Haar vertrek beteekent een belangrijk verlies, niet alleen, omdat zij als eenig vrouwelijk lid tevens op de vergaderingen steeds min of meer de rol van gastvrouw vervulde, maar vooral ook, omdat zij, die zelf vele jaren het middelbaar onderwijs als leerares heeft gediend, zoo bij uitstek bevoegd was om het lidmaatschap der commissie te vervullen. Van haar uitnemende adviezen, steu nende bovendien op een ervaring van dertien jaren, getuigen vele notulen. Zij trad herhaaldelijk als waarnemend voorzitster op en werd na het vertrek van ds. Faber in Maart 1941 als voorzitster gekozen. Nog langen tijd zal de commissie zich de prettige sfeer, die zij steeds wist te scheppen, herinneren. De heeren F. J. M. M. Deurvorst en M. Gerbrandy, die eveneens gedurende respectievelijk een en twintig en zeventien jaren met levendige belangstelling het lidmaatschap hadden waar genomen, meenden het tijdstip van de periodieke aftreding te moeten kiezen om hun plaats voor jongere krachten in te ruimen. Hoewel met leedwezen, heeft de commissie dit besluit kunnen billijken. Ook zij verdienen een hartelijk woord van dank voor de vele goede adviezen en hun talrijke bemoeiingen in het belang van het onderwijs. Op voordracht der commissie werden met ingang van 1 Januari 1942 door den heer burgemeester in de ontstane vacatures respec tievelijk benoemd

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1942 | | pagina 28