Bijlage C. 2 Bijlage C. 3 Mej. G. Ie Nobel, leerares koken en voedingsleer. W. Kleiterp, leerares idem. D. Meijer, leerares algemeen vormend onderwijs. G. Boer, leerares kinderverzorging en opvoeding. A. Noordtzij, leerares idem. de Heer Dr. J. C. Blok, leeraar hygiëne. M. N. H. Leys, leeraar administratie. G. J. Steemers, leeraar schei- en natuurkunde. Mej. F. E. Kan, assistent huishoudster. A. van der Meent, conciërge. Mej. v. d. Meer, administratieve hulp van 1 Jan.—1 April. H. Hansen, idem van 1 April1 Dec. A. Koek, idem vanaf 1 December. Door ziekte waren afwezig Mej. G. Ie Nobel, van 19 Januari—3 Februari. Mevr. F. v. d. GalieKolkman van 1 Januari—1 Maart. Mej. M. Aalbers, van 24 Augustus—31 December. G. Boer, was 8 X afwezig. A. Doornik, van 21 Augustus1 October. D. Meijer, vanaf 17 Augustus, De Concierge van 15 April6 Juli. In deze tijden van ziekteverzuim werd waargenomen door de dames Mej. S. Annema' leerares N VIII. H. Gerritsen, leerares N VII. A. Maas, leerares N VII. W. ter Horst, leerares N VII. J. v. d. Wees, leerares N VII. (onbevoegd). Mevr. N. Rövekamp-Peters, Leerares A.V.O. J.v.d.Woude-Schreck,Leerares A.V.O., opvoedkunde en zielkunde. J. Stam-Dresselhuis, Leerares tuinbouw- en plantkunde. De concierge werd tijdens zijn ziekte vervangen door J. W. Bartels. Personeel en leerlingen werden in Juli gekeurd op T. B. C. De avondcursussen mochten vanwege de verduisteringsbepalingen en de gas- en electriciteitsrantsoeneering niet gegeven worden. Door kolennood was de school van 3 Februari9 Maart gesloten. Voor de buitenleerlingen waren in dien tijd de wegen onbegaanbaar, terwijl het vervoer per bus en per trein veel bezwaren ondervond, wat toch al van groote invloed was op het geregeld schoolbezoek. De Naaldvak-leeraressen bezochten in dien tijd de confectieateliers van de Fa. Kamphuis en Wiegerinck Koch te Zutphen. Met dank maken wij melding van de welwillendheid van de Fa. Kamphuis, die onze Na. candidaten, die dit jaar voor het praktijkgedeelte examen zouden doen, belangloos in staat stelden van 2—7 Maart op haar ateliers het snel-naaien te leeren. Zij hebben daar prak tisch veel geleerd. De Na. candidaten, die dit jaar voor het eerste examen-gedeelte slaagden, hebben er van 27 Juli—8 Augustus mogen werken. Zij oefenden zich niet alleen in de techniek van het snelnaaien. maar leerden praktische toepassingen bij beperkt gebruik van waardevol materiaal, zoodat het voor hen buitengewoon leerzaam was. In dit jaar hadden zitting in de examencommissie voor de acte Na. Mej. Leydens en voor het schoolexamen kinderverzorgster (dit jaar gehouden in de Huishoud school te Zwolle) de dames G. Boer, J. Kroeze, G. Ie Nobel en M. Leydens. Het theoretisch gedeelte wordt in Januari 1943 afgenomen. Op Maandag 28 September werd ons schoolgebouw door de weermacht ge vorderd. Aangezien reeds meerdere scholen en gebouwen voor dit doel ontruimd waren, was het moeilijk voor al onze lessen een goed onderkomen te vinden. Het onderbrengen der leslokalen op verschillende plaatsen in de stad bleek de eenig- ste mogelijkheid en het was een verkwikking aller medewerking zoo volledig te mogen ondervinden bij de tijdelijke inrichting in onderstaande gebouwen De Ambachtsschool i 3 zolderlokalen (2 voor costuumnaaien en 1 mangel-strijk- lokaal) en 1 theorielokaal. In een loods op het bijbehoorende terrein werd een deel van onze keukeninrichting overgebracht en het geheel tot een ruime keuken omgebouwd. Rekening houdend met de situatie vóór- en na de verbouwing is dit geheel door de leerlingen der Ambachtsschool onder deskundige leiding een ware metamorphose geworden. Het Brokkcnhuist 2 kleine naailokalen. De Waliën Kazerne: 2 naailokalen. Het Bornhoflokaal voor waschbehandeling en droogkamer. Het clubgebouw v. d. Volksbond werd voor ons ontruimd, zoodat wij hier hebben1 lokaal voor teekenen, 1 voor A.V.O. en 1 voor stofversieren. In het Weeshuis was ons de oudheidskamer afgestaan, waar wij slechts 2 maanden konden blijven, daar Haagsche geëvacueerden het huis noodig hadden. Sindsdien betrokken wij een lokaaltje in het gebouw der Ned. Herv. Gemeente, dat nu dienst doet als naailokaal. In de O.L.S. aan de v. Tilstraat is ons huishoudlokaal gevestigd, terwijl in het Gymnasium op Woensdagmiddag 4 lokalen, en in de H.B.S. op 2 middagen 1 lokaal voor ons beschikbaar zijn. Rest ons nog de vermelding, dat de Directie en administratie in het woonhuis der Directrice en Adj. Directrice zijn onderge- gebracht, dan is daarmee de opgaaf van onze veelhuizerij volledig. De Fa. Velders stelde haar pakhuis beschikbaar als bergruimte. Onnoodig te zeggen, dat het een ware puzzle was, regel en orde in het geheel te brengen. De buitengewone samenwerking, in die dagen ondervonden, was de onontbeerlijke basis om tot dit resultaat te komen. Aan allen, die hier deel aan hadden het Gemeentebestuur en zijn verschillende instanties, de Besturen van Volksbond, Bornhof en Weeshuis alsmede hunne Directies, de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente, Directeur en Leeraren der Ambachtsschool, aan allen een woord van oprechten dank. De wijze waarop onze leerkrachten en eigen personeel in die dagen hebben gewerkt, wordt gaarne met groote dankbaarheid genoemd. Ook de leerlingen hebben zich toen van hun beste kant doen kennen. Inzake oplossing van distributieaangelegenheden zeggen wij de betrokken instanties dank voor hun medewerking. Gezien de omstandigheden in voor- en najaar zijn er geen oudermiddagen ge houden. Moge de tijd niet verre zijn, dat wij ze weer kunnen organiseeren, want meer dan ooit is contact tusschen school en huis thans noodig. Zooals langzamerhand de gewoonte geworden is, werd het jaar gemeenschappelijk met de leerlingen gesloten. Het zaaltje in het gebouw der Ned. Herv. Gem. leende er zich uitstekend voor, zoodat wij daar toch een uur van schoolgemeenschap hebben beleefd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1942 | | pagina 22