IL 11 Bijlage A. VERSLAG omtrent den toestand der GESUBSIDIEERDE KLEUTERSCHOLEN in de gemeente Zutphen over 1942, opgemaakt ingevolge artikel 31 der voorwaarden (g. bl. 18 van 1939). Bestuur De samenstelling der commissie bleef over het verslagjaar on gewijzigd. In de vergadering van 12 Mei deelde de heer Schier- beek mede, dat hij zich in verband met zijn andere werkzaam heden genoodzaakt zag het secretariaat van de commissie neer te leggen. Met ingang van 1 Juni nam mevr. I. Mijs-Badings deze functie over. De heer Schierbeek werd als 2e secretaris aangewezen. Personeel School Leeuweriklaan. Mej. T. L. Blokzijl werd op haar verzoek ingaande 1 September op de meest eervolle wijze ontslag verleend wegens huwelijk. In de hierdoor ontstane vacature werd voorzien door de benoeming, in tijdelijken dienst, per 1 September van mej. G. Warmolts, helpster aan de school Paardenwal. Op 31 December 1942 waren aan deze school, naast het hoofd, drie onderwijzeressen werkzaam, waarvan 1 in het bezit van de hoofdacte, terwijl één helpster (kweekelinge) in opleiding was voor acte A. School Paardenwal. In de blijkens het vorige jaarverslag op 31 December 1941 aan deze school bestaande vacature werd voorzien door benoeming ingaande 1 Maart 1942 van mej. M. A. Bloe mend aal te Leiden, in het bezit van de acten A en B en van de acte nuttige handwerken. Mej. J. C. Hazelaar werd op haar verzoek eervol ontslag verleend als helpster (kweekelinge) in ver band met de voortzetting harer studie voor de hoofdacte aan de kweekschool. In haar plaats werd ingaande 1 September 1942 benoemd mej. H. A. Evers te Zutphen, in het bezit van de acte teekenen l.o. Den lóden November werd met ingang van 15 Januari 1943 eervol ontslag verleend aan de onderwijzeres mej. A. A. Warmolts wegens haar benoeming tot hoofd eener kleuter school te Rheden. Naderhand werd besloten in deze vacature voorloopig niet te voorzien. Aan deze school waren naast het hoofd op 31 December 1942 werkzaam 6 onderwijzeressen, waarvan 5 in het bezit van de hoofdacte 1 helpster (kweekelinge) was tewerkgesteld in opleiding voor acte A.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1942 | | pagina 14