Bijlage U. 8 Bijlage U. 9 De hieronder genoemde verzoeken zijn om de daarbij vermelde redenen afgewezen het bouwen van schaftlokalen enz. aan de Pollaan, daar geen vergunning van den Algemeen Gemachtigde voor den Wederopbouw kon worden verkregen het maken van een erker aan perceel Frans Halslaan 25, wegens een afwijzende beschikking van den esthetisch adviseur een verzoek voor het maken van een slagerswerkplaats achter perceel Spittaal straat 100 is nog ter afdoening in handen van den Algemeen Gemachtigde voor den Wederopbouw en de Bouwnijverheid. Er werd 1 bewoonbaarverklaring afgegeven voltooid is 1 nieuwe woning. Einde 1942 waren geen woningen in aanbouw. Door herbouw, afbraak en onttrekking aan de bestemming zijn 2 woningen vervallen, terwijl 7 onbewoonbaar verklaarde woningen zijn afgebroken. Er werden 9 hinderwetaanvragen behandeld, waarop 9 vergunningen zijn verleend. 5 drankwetaanvragen werden behandeld, waarop 3 verloven A werden verleend, terwijl er 2 werden geweigerd. In den loop van het jaar werden 6 gevallen behandeld, waarin schoorsteenen niet aan de desbetreffende voorschriften van de bouwverordening voldeden, ten gevolge waarvan brandgevaar aanwezig was. In alle gevallen werden na aanschrijving de noodige verbeteringen aangebracht. In 1940 is 1 aanschrijving over een brand gevaarlijken schoorsteen uitgegaan, welke schoorsteen steeds buiten gebruik is gebleven en nog niet is hersteld. In januari bereikte den directeur van gemeentewerken een klacht over den slechten toestand waarin de rioleering van de perceelen aan den Graaf-Ottosingel (Hamersplaats) verkeerde. Bij onderzoek bleken de klachten gegrond, Na aan schrijving der diverse eigenaren is verbetering aangebracht. In Februari kwam een klacht binnen van de buren van een perceel aan den Graaf-Ottosingel betreffende de rioleering. Bij onderzoek bleek de klacht gegrond. Na bespreking met de eigenares is hierin verbetering gebracht. In April werd den dienst van gemeentewerken medegedeeld, dat een muur van een perceel in de Polsbroek bouwvallig was en gevaar opleverde. Bij een ter plaatse ingesteld onderzoek bleek dit inderdaad het geval te zijn. Na aanschrijving is de muur terstond afgebroken en hersteld. In dezelfde maand werd een klacht ontvangen over een vervuilden kelder in een perceel aan de Lange Hofstraat. Bij onderzoek bleek de klacht gegrond. Na bespreking met den eigenaar is hierin verbetering gebracht. In Mei werd een klacht ingediend door een bewoner van een perceel aan de Nieuwstad over een lekkend dak. Bij inspectie bleek de klacht gegrond. Na be spreking met den eigenaar is verbetering aangebracht. ïn dezelfde maand kwam een klacht binnen over een bouwvalligen scheidings muur van een perceel in de Polsbroek. Na aanschrijving om verbetering aan te brengen is hieraan gevolg gegeven. In Juli kwam een klacht binnen van de bovenbewoonster van een perceel aan den Graaf-Ottosingel over een sterke gaslucht, veroorzaakt door auto's, gestald in de beneden liggende garage. Bij een ter plaatse ingesteld onderzoek bleek de klacht gegrond te zijn. Na bespreking met den gebruiker is hierin verbetering aangebracht. In dezelfde maand kwam een klacht binnen over een in slechten staat ver- keerend deksel van een waterput van een perceel aan de Roode Torenstraat. Bij een ter plaatse ingesteld onderzoek bleek de klacht gegrond te zijn. Aan een aan schrijving om verbetering aan te brengen is gevolg gegeven. In dezelfde maand werd door bewoners van perceelen in de Lievenheersteeg over besmetting van hun woningen met wandgedierte geklaagd. Bij een ter plaatse ingesteld onderzoek bleken de klachten gegrond te zijn. Na aanschrijving zijn de woningen gereinigd. In Augustus werd een klacht ingediend door een nevenbewoner van een perceel aan het Rijkenhage over een defecte vuilwaterafvoer. Bij onderzoek bleek de klacht gegrond. Na aanschrijving is hierin verbetering aangebracht. In December werd een klacht ingediend door een bewoner van een perceel aan de Beekstraat over een lekkend dak. Bij onderzoek bleek de klacht gegrond. Aan een aanschrijving om verbetering aan te brengen is voldaan. Waterleidingen en beken. Aan waterleidingen en beken, voor zoover zij bij den dienst van gemeente werken in onderhoud waren, werden geen bijzondere werkzaamheden verricht. De Berkel binnen de stad werd zooveel mogelijk gespuid. Sluizen en stuwen. De sluizen en stuwen werden met de daarvoor beschikbaar gestelde middelen zoo goed mogelijk onderhouden. Rivieren, kanalen, vaarten, grachten, havens en andere werken. De IJsselstanden werden zooveel mogelijk dagelijks aan de rijkspeilschaal aan de Ijsselkade opgenomen. De hoogste stand werd waargenomen op 25 Maart 1942 en bedroeg 7.76 m N.A.P. De laagste stand werd op 27 Februari 1942 genoteerd, n.l. 1.90m N.A.P. De gemiddelde rivierstand voor het verslagjaar was 3.73 m N.A.P. of 61 cm onder den gemiddelden rivierstand in de jaren 1921 tot en met 1930, welke 4.34 m N.A.P. bedroeg. De hooge rivierstand in Maart maakte het noodig de tijdelijke bemaling bij den politiepost aan den Deventerweg gedurende 6 dagen in dienst te stellen voor afvoer van het rioolwater van de Rozenhoflaan en omgeving. De binnengracht werd gedurende 17 dagen afgesloten, in welken tijd de pomp- installatie, staande in den tuin van het gymnasium, tot bemaling van de binnen gracht gedurende 96 uren dienst moest doen. Door de firma Prins van Wijngaarden te Hattem werd een hoeveelheid zand, groot 16000 m3, uit de Zuiderhaven gebaggerd. De grachten in en om de stad werden zooveel mogelijk schoon gehouden. Kaden. Het bleek noodig te zijn een gedeelte van het metselwerk van den kademuur langs de Vischpoorthaven uit te hakken en opnieuw in te metselen. Door ijsgang waren verschillende vernielingen aan remmingswerken en welbalken aangericht. De schade werd hersteld. Onderhoud der kribben. Tot onderhoud van de kribben werd op verschillende plaatsen door den dienst van gemeentewerken eenige puinbestorting aangebracht. Bruggen en duikers. Bijzondere onderhoudswerken werden niet aan de bruggen en duikers verricht. Straten, pleinen en riolen. Het gewoon onderhoud van de verschillende bestratingen bepaalde zich hoofd zakelijk tot het ophalen van verzakte sleuven boven kabels of ondergrondsche leidingen en van andere verzakkingen. Waar noodig werd de bestrating langs de tramlijnen gelicht en werden slechte gedeelten bestraat.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1942 | | pagina 121