12 heer Blom, in de overige door den heer Hage- man. De directeur geeft natuurkundeonderwijs in de klassen 2a en 3b. Mej. A. K. Vos geeft 1 uur Nederlandsch in elk der eerste klassen. De heer Terhorst geeft les in de derde klassen. De jongens van de derde klassen krijgen samen les in de lichamelijke oefening, evenals de jongens van A4 en B4 en van A5 en B5, de meisjes van 3a en 3b en van A4, B4, A5 en B5. In de klassen lb en 2b zijn geen meisjes. Van deze lessen wordt een deel gegeven in de zaal op het Broederenkerkplein. In de maand October werd een dankbaar gebruik gemaakt van het terrein van de V.V. „Be Quick", toen het Spanjaardsveld door het bezettende duitsche leger werd gebruikt. Door den heer dr A. H. Bruinsma werd ge heel belangeloos een beknopten cursus eerste hulp bij ongelukken gegeven voor belangstellenden. Op den ouderavond van 31 Januari sprak de heer Meijer Drees over de beteekenis van het Nederlandsch. Op 9 April spraken de heer Leijs en de directeur tot ouders over de keuze van A4 of B4. Op 13 September had de directeur met ouders van nieuwe leerlingen een bespreking over allerlei onderwerpen, o.a. over huiswerk. Op 9 Novem ber hadden de ouders des middags gelegenheid de docenten te spreken. Op 31 October werd een marschoefening ge houden. De herfstvacantie was op 1, 2 en 4 No vember. Wegens oorlogsomstandigheden was er geen les op 10 en 15 Mei en werd met ingang van Bijlage E. 13 Gebouw en meubilair. Leermiddelen en bibliotheek. 25 November de duur van de ochtendlessen te ruggebracht op 45 minuten elk. De lessen muziek buiten schooltijd werden voortgezet. Op 11 Januari werden schaatswed strijden georganiseerd. Het gewone onderhoud vond geregeld plaats. Er werd een 20-tal stoelen voor bijeenkomsten aangeschaft. In Mei werden omstreeks 300 ruiten vernield door de oorlogsomstandigheden. Voor één nacht, n.l. 1213 Mei, werd het gebouw door de Duitschers gebruikt. De restauratie van enkele lokalen, die hoog noodig was, werd uitgesteld. Gewenscht blijven aanleg van centrale verwarming, een electrische cynchroonklok met automatisch signaalsysteem, een wisselstroom-gelijkstroom omvormer. Deze werden op de gebruikelijke wijze onder houden, verbeterd en aangevuld.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1940 | | pagina 75