Bijlage C. 6 sociale kant van haar werk en op dat gebied heeft zij vaak wonderen verricht. Oud-leerlingen getuigden dikwijls van wat in later jaren begrepen werd van de practische waarde van haar lessen en in dat verband brengen wij hiermede de dank van die velen. Wij hebben afscheid genomen van haar, die zich bijna 30 jaren met een zeldzame trouw aan haar werk heeft gegeven. Onze waardeering voor haar altijd-be- reid-zijn voor alles en allen is blijvend. Door ziekte waren afwezig Mej. A. C. Simmermans, van 4 Jan. 1 Febr. W- Kleiterp, 6 Febr.—4 Maart en 9—16 Dec. 2 Febr.—19 Febr. 17 April—29 April. 1249 Febr., 12—22 Mrt., 26 Juni41 Aug. 542 Febr. 9 Jan. 1 Juni. J. Kroeze, D. Meijer, D. Wahl, E. v. Wagensveld, de Heer W. F. v. Raaij, Ter vervanging werden onderstaande leerkrachten aangesteld Mej. K. Annema, leerares N VIII. W. G. E. Bunnik, leerares Na. M. J. A. ten Thij, leerares N VIII. M. Vos, leerares Na. H. L. J. Woldring, leerares N VII. de Heer E. de Metz, leeraar boekhouden M.O. De Heer E. de Metz ontving bij schrijven van het Departement van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen op 22 November bericht van ontheffing uit Bijlage C. 7 zijn functie als leeraar aan onze school. Dankbaar ge denken wij de wijze waarop hij het werk van den Heer van Raaij overnam en na diens heengaan voortzette. De Heer M. N. H. Leijs stelde zich nu beschikbaar tijdelijk deze lessen over te nemen, waarvoor wij hem erkentelijk zijn. De Heer G. J. Steemers werd met ingang van 1 Oct. tot vaste leerkracht benoemd, Dr. J. C. Blok wederom voor een jaar tijdelijk. (1 Dec.) In 1940 hadden zitting in de examencommissie voor de acte Na, Mej. M. Leijdens, voor het school examen van de Centrale Raad voor Kinderuitzending (gehouden in de Nijverheidsschool te Arnhem) de dames G. Boer, A. Bogtstra en G. Ie Nobel. Op 11 Mei werd onze school tijdelijk door de Duitsche Weermacht bezet. Vanaf 27 Mei kon het onderwijs weer worden gegeven. Gezien de tijdsomstandigheden werd vanaf 1 Juni gelegenheid gegeven sommige lessen van de dagschool als cursist bij te wonen. In verband met de verduisteringsvoorschriften kon in het najaar geen avondonderwijs gegeven worden. Twee zuivelcursussen werden gegeven elk van 3 lessen. Een crisiscursus werd gegeven van 3 middagen voor Huisvrouwen uit den middenstand. Uitgaande van het Comité voor Huishoudelijke Voorlichting werden wederom enkele cursussen in naaien en vermaken in onze school gegeven.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1940 | | pagina 59