Bijlage C. 4 en de heer G. W. Vel der s, welke beiden de her benoeming aannamen. I. Vakschool voor Meisjes. Gedurende dit jaar waren aan de school werkzaam: Mej. A. C. Simmermans, Directrice. I. M. v. d. Worp, Adj. Directrice, leerares koken en voedingsleer, leerares teekenen. leerares costuumnaaien en patroonteekenen. leerares idem en verstellen, leerares nuttige handwerken (overleden 11 Aug.) leerares idem, patroonteeke nen, linnennaaien en verstel len. leerares patroonteekenen, linnennaaien en verstellen, leerares idem en costuum naaien (vanaf 1 Sept.) leerares fraaie handwerken, linnennaaien en verstellen, leerares huishoudkunde en wachbehandeling. leerares idem. leerares idem, (vanaf 8 April), leerares koken en voedingsleer, leerares idem. leerares algemeen vormend onderwijs. leerares kinderverzorging en opvoeding, (tot 6 Juli). J. Kroeze, Chr. Nipius, E. v. Wagensveld, D. Wahl, A. Mentink, I. Sijses, A. Geurts, M. Leydens, A. Bogtstra, A. Doornik, M. Aalbers, G. Ie Nobel, W. Kleiterp, D. Meijer, J. Nauta, Bijlage C. 5 Mej. G. Boer, leerares idem, (vanaf 12 Mrt). de Heer Dr. J. C. Blok, leeraar hygiëne. W. F. van Raay, leeraar administratie (over leden 1 Juni). E. de Metz, leeraar idem (van 9 Jan. 1 Dec.) M.N. H. Leijs, leeraar idem, (vanaf 1 Dec.) G. J. Steemers, leeraar schei-en natuurkunde. Mej. F. E. Kan, huishoudster. A. v. d. Meent, concierge. Dit jaar werden twee onzer leerkrachten door den dood van ons genomen. De heer W. F. van Raaij overleed op 1 Juni, na een lang lijden. Met groote trouw en toewijding is hij gedurende 16 jaren voor verschillende vakken bij ons werkzaam geweest, de laatste jaren speciaal voor het vak administratie voor de opleiding Na. Met dank baarheid blijven wij zijn uitstekend werk aan onze school gedenken. Op 11 Augustus overleed na een korte, ernstige ziekte, onze beste collega Mej. D. J. Wahl. Wij brengen hier nog eens dank voor wat zij door haar trouw en toewijding voor ons onderwijs is geweest. Want heel haar eenvoudige leven stond in het teeken van trouw en toewijding. Zij gaf v.n.l. verstellessen, en her-stel, waar iets in het ongereede is geraakt, of vernieuwing, waar de dingen als oud niet meer tellen, liggen niet direct binnen de waardeeringssfeer van de jeugd. Maar op ouderbijeenkomsten bleek altijd hoe de moeders haar waardeerden en hoe haar werk helpend was, waar moeder zelf geen raad wist. Zij wist de

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1940 | | pagina 58