Bijlage B. JAARVERSLAG kringschoolartsendienst „Kring Zutphen" over het jaar 1940. Aan het einde van dit veelbewogen jaar doet het mij genoegen U te kunnen mededeelen, dat het pro gramma volledig kon worden afgewerkt. Was in de eerste maanden de verbinding met de overzijde der rivier soms zeer onzeker, na 10 Mei was deze soms dagen lang onmogelijk. Bovendien kwam hierbij later nog de beperking van den benzinevoorraad, waarmede zeer economisch moest worden omgegaan. Slechts weinig scholen waren geruimen tijd bezet. De leerlingen van de bewaarschool in de Hoven konden door de bereidwilligheid van het hoofd der openbare lagere school aldaar tegelijkertijd met de leerlingen van deze school onderzocht worden. De kinderen van de bewaarschool aan den Paarden- wal konden normaal in het onderzoeklokaal onderzocht worden, maar waren door de kleinere lokaliteit waarin zij waren ondergebracht, veel geringer in aantal. 10 Mei verraste mij op de Protestantsche Christelijke school te Twello, maar door de goede zorgen van het hoofd dier school, welke intusschen door geëvacueerden bezet was geweest, vond ik een week later al mijn zaken in goeden toestand terug. Het werk in de ge meente Voorst moest tijdelijk worden onderbroken, maar ik kon toen spoedig de scholen in de gemeente Gorssel gedeeltelijk per fiets afwerken. Het is te hopen, dat de benzinetoewijzing voor 1941 voldoende zal zijn, daar het werk, dat nu juist door voedselmoeilijkheden nog meer waarde krijgt, anders wel eens in het gedrang zou kunnen komen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1940 | | pagina 43