60 de minvermogenden in staat gesteld, tegen een zeer geringe wekelijksche contributie, geneeskundige hulp en medicijnen te verkrijgen. Op 2 October 1931 werd het ziekenhuisverplegings- fonds opgericht, waarvan ieder ingezetene, wiens in komen niet boven een bepaald bedrag stijgt, lid kan worden. Het aantal leden bedroeg op 31 December 1940 10584 te verdeelen in: Tarief I 6234 3052 9286 11 728 570 1298 6962 3622 10584 Aan contributies werd f 28.346.24 ontvangen. Het gemeentelijk subsidie bedroeg f 10.000. Het tekort over 1940 bedroeg f 4.804.98. HOOFDSTUK XIV. VOLKSONTWIKKELING EN OPVOEDING, Gebouwen en terreinen, bestemd voor openbaar onderwijs. Het gebouw van de school voor buitengewoon lager onderwijs werd uitgebreid met een lokaal voor huishoud- onderwijs; overigens werden, noch aan de gebouwen, noch aan de speelplaatsen, veranderingen van beteekenis aangebracht. Gedurende de eerste maanden van het verslagjaar waren in het gebouw van de bewaarschool in de Hoven Nederlandsche militairen gehuisvest; deze school was toen ondergebracht in een lokaliteit van café Stegeman aan den Kanonsdijk. 61 Tijdens de oorlogsdagen 10 tot en met 14 Mei zijn door het Duitsche leger in gebruik genomenhet ge bouw van school A, het gymnasium en de hoogere burgerschool, dat, waarin school F, de school voor buitengewoon onderwijs en een bewaarschool zijn onder gebracht en het gymnastieklokaal aan het Broederen kerkplein. Daar dit gebruik slechts enkele dagen ge duurd heeft, was het niet noodig voor de genoemde scholen andere lokalen te zoeken. Laatstgenoemde bewaarschool (aan den Paardenwal) heeft na Mei geruimen tijd gediend voor legering van een onderdeel van den opbouwdienstonderwijl werd school gehouden in „Ons Huis" aan de Zaadmarkt. Het Spanjaardsveld was voor het onderwijs in licha melijke oefening het geheele jaar niet beschikbaar, daar het gebruikt werd voor militaire doeleinden. De speelplaatsen van de scholen A, E, F en G, die in de Hoven, die voor buitengewoon lager onderwijs, de Koningin Wilhelminascholen voor lager onderwijs, en uitgebreid lager onderwijs en de Prinses Julianaschool voldeden naar het oordeel van de hoofden niet meer aan redelijke eischen. Vooral in verband met het in 1940 verplicht geworden onderwijs in lichamelijke oefening zal verbetering, eventueel vergrooting, noodig zijn. Aanvragen van bijzondere schoolbesturen. De raad heeft, op daartoe ingevolge artikel 72 lager onderwijswet gedane aanvragen, aan de vereeniging tot bevordering van christelijk onderwijs de volgende gelden toegestaan f 750.— voor vernieuwing van den verwarmingsketel in de Prinses Julianaschool (van welk crediet echter krachtens overeenkomst met het schoolbestuur slechts de helft zou worden gebruikt); f 266,— voor aanschaffing Volwassenen Kinderen Totaal

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1940 | | pagina 32