56 Huisarbeidswet. Ter uitvoering van de Huisarbeidswet 1933 werden in het verslagjaar 3 loonboekjes uitgereikt. Wet autovervoer personen. Het aantal ingeschreven auto's in het register van huurauto's bedroeg 52. Het aantal geldige vergunningen voor de exploitatie van taxi's bedroeg 24, voor die van huurauto's 28. Rijtijdenwet. Ingevolge de Rijtijdenwet 1939 werden gedurende het verslagjaar 139 werkboekjes voor chauffeurs afgegeven. W inkelsluiting. Gedurende het verslagjaar is er geen gebruik ge maakt van de in de Winkelsluitingswet toegekende bevoegdheden tot afwijking van de in die wet gestelde regelen. HOOFDSTUK XIII. MAATSCHAPPELIJKE STEUN. Crisis maatregelen. Zooals reeds in ons verslag over 1939 werd mede gedeeld wordt de administratie van den z.g, B-steun en van het comité C, z.g. Brokkenhuis, sinds September 1939 door den dienst van sociale zaken gevoerd. In verband met het feit, dat in het verslag van dien dienst uitvoerig bij de werkzaamheden betreffende den B-steun en het Brokkenhuis wordt stil gestaan mogen 57 wij voor de gegevens ter zake, die in de vorige jaren op deze plaats werden vermeld, naar dat verslag ver wijzen (bijlage N). Ook in dit verslagjaar werden aan armlastigen en werkloozen goedkoope levensmiddelen verstrekt. Voor bijzonderheden wordt verwezen naar het verslag van de gemeentelijke arbeidsbeurs (bijlage O). Ziekenhuizen en krankzinnigengestichten. Aan het door provisoren van het Oude en Nieuwe Gasthuis ingediende verslag over 1940 wordt het vol gende ontleend. Bestuur. In de vacature ontstaan door het overlijden van den heer J. de Priester werd voorzien door benoeming van den heer H. W. Reesink. 12 Augustus herdacht de heer ir D. J. Bosman, voorzitter van het college van provisoren, zijn 25-jarig provisorschap. Kort daarop meende hij, wegens zijn hoogen leeftijd, ontslag te moeten nemen als provisor. Bij raadsbesluit van 14 October werd hem dit, met ingang van 1 November, op de meest eervolle wijze verleend, onder dankbetuiging voor de vele diensten aan die instelling en aan de gemeente bewezen. In de vacature-B osman werd voorzien door be noeming van den heer B. H. Vaags. Ziekenhuis. Het verplegend personeel bestond behalve de direc trice uit 7 eerste verpleegsters, 39 verpleegsters, 2 maandzusters, 1 eerste, 1 tweede en 1 derde operatie- zuster, 1 inwonend leerlingverpleger en 1 chauffeur van de ziekenauto.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1940 | | pagina 30