Bijlage T. 34 middelen2 monsters bleekpoeder en 10 monsters bleekwater hadden een te laag gehalte aan actief chloor. In 6 monsters zeeppoeder en 5 monsters zelf werkend waschmiddel werd een te laag gehalte aan vetzuur gevonden, 1 hiervan bevatte zelfs totaal geen vetzuur. Het gehalte aan bleekmiddel in zelfwerkend waschmiddel bleek in 2 gevallen aanmerkelijk te laag te zijn, 1 monster sel de soude voldeed niet aan de daaraan gestelde eischen. Onder de aanduiding „steriline" werd een vervan gingsmiddel voor zeep in den handel gebracht, dat uit sterke (810.5 N) natronloog bestond. De verkoop van dit bij onverdund gebruik voor de huid en de er mede te wasschen goederen zeer schadelijke product, werd in overleg met den fabrikant ge staakt, totdat op de verpakking op voor het publiek duidelijke wijze het schadelijke karakter aangegeven was. Een product als „handcream" aangeduid, bestond v.n. uit puimsteen met iets zeep en werd uit den handel genomen. In totaal werden 2384 pakken ondeugdelijke wasch- middelen aan den handel onttrokken. Als „prima kapok" aangeduid werd enkele malen oude gebruikte kapok aangetroffen. Op verzoek van den Directeur-Generaal voor de Volksgezondheid werden de door een in dit gebied gelegen fabriek aan het Rijk te leveren gasmaskers nagegaan. In totaal werden 8000 stuks gecontroleerd, 8 bussen werden afgekeurd wegens afwijkende schroef draad en 8 wegens onvoldoende vulling. Bijlage T. 35 Ingezonden monsters. (401). Op verzoek van den handel werden 73 monsters verschillende waren onderzocht, waarvan 6 moesten worden afgekeurd door particulieren werden 58 mon sters ingezonden, waarvan 8 niet aan de gestelde eischen voldeden. Op verzoek van de politie en gemeentebesturen werden 24 monsters, voornamelijk sterke drank, ter handhaving der Drankwet, en distributiewaren onder zocht. De Directeur van den Keuringsdienst van Waren in het gebied Zutphen, H. W. DE KRUIJFF.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1940 | | pagina 257