Bijlage T. 32 melijk leverpastei), 43 blokjes, 737 pakken, 23 doozen, 42 busjes, 15 potten en 99 tabletten. Water. (129 monsters). De bij melkverkoopers, bakkers en consumptieijs- bereiders genomen monsters gebruikswater bleken alle aan de gestelde eischen te voldoen. Andere eet- en drinkwaren, (239 monsters). a. Eieren, Bij de inspectie van eieren is 248 maal aanmerking gemaakt op vuilschaligheid, terwijl 18657 eieren als „2e soort" werden gestempeld. 50 maal werd proces-verbaal opgemaakt wegens het afleveren van ongestempelde, vuilschalige eieren, 1 maal wegens den verkoop van eieren, die in ondeuglijke toe stand verkeerden en het niet aanduiden van eendeneieren. Door de keurmeesters werden 349 eieren in beslag genomen. b. Wild en gevogelte. 9 maal vond een marktinspectie plaats, hoofdzakelijk te Apeldoorn. Hierbij werden 121 ondeugdelijke kippen in beslag genomen, terwijl 2 maal een proces-verbaal werd opgemaakt en 3 waarschuwingen werden gegeven. In het meerendeel dezer gevallen was de eigenaar van de ondeugdelijke kippen niet te vinden. Bij poeliers vonden 40 inspecties plaats; 6 maal moest aanmerking gemaakt worden op den onzinde- lijken toestand der slachtplaats of op de wijze van bewaring van wild en gevogelte. Bij deze categorie verkoopers behoefde slechts 1 kip te worden afgekeurd. Bijlage T. 33 Bij een groote inrichting werd eenige malen de kwali teit van het gevogelte nagegaan, dat door deze fabriek, van enkele groote kippenslagerijen, buiten dit gebied gelegen, ter verwerking in blik, werd aangekocht. Tweemaal werd daarbij een vrij groote partij on deugdelijke kippen en organen afgekeurd en tegen de betrokken leveranciers een proces-verbaal opgemaakt. In totaal werden afgekeurd 19 partijen, bestaande uit 170 kippen, 15'/2 kg kippenlever en 2 eenden levers. Tegen het einde van het verslagjaar was door de massale afslachtingen in den zomeren mede tengevolge van prijsregelingen, slachtverboden en distributiemaat regelen, het bedrijf bij de meeste poeliers en kippen- slagers vrijwel stopgezet. c. Andere Eetwaren. De onderzochte monsters, die hiertoe behooren, zijn van zeer uiteenloopendenaard, voornamelijk melkpoeder producten, grondstoffen voor de bakkerij, grondstoffen voor de bereiding van vleeschwaren en verschillende andere grondstoffen voor de bereiding van eet- en'of drinkwaren. In totaal werden naar aanleiding van het laboratorium onderzoek 45 monsters afgekeurd en 5 partijen, in totaal 4000.1 kg en 6 pakken, in beslag genomen. Door de keurmeesters werden ter plaatse afgekeurd 26 partijen, in totaal 29.3 kg, 16 potten, 4 flesschen, 17 pakken, 76 bekers en 88 blikken. Gebruiksartikelen, als „Waren" aangewezen artikelen en andere artikelen. (168 monsters). Onderzocht werden in totaal 156 monsters wasch-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1940 | | pagina 256