Bijlage T. 28 den gemaakt wegens te hoog watergehalte en 2 waren bedorven. Spijsoliën en -vetten. (72 monsters). Knoeierijen met vetten of oliën werden niet geconstateerd. Enkele monsters boter, margarine, olijf olie en reuzel werden afgekeurd, omdat ze door ransheid oneetbaar waren geworden. 1 monster melange bevatte te weinig botervet, 1 monster melange en 2 monsters margarine bevatten te veel water. Ter plaatse werden afgekeurd 2 partijen, in totaal 11 flesschen en 28 kg. Naar aanleiding van het laboratoriumonderzoek werden 5 partijen afgekeurd, in totaal 18.2 kg. Suikers, stropen en honing (103 monsters). De onderzochte monsters suiker, stropen en honing voldeden aan de gestelde eischen, behalve een monster honing, dat kunsthoning bleek te zijn. Ook de onderzochte monsters vanillesuiker voldeden aan de gestelde eischen. In de laatste maanden van het jaar werden steeds meer mengsels van suiker of melksuiker met een kunst matig verzoetingsmiddel aangetroffen, dikwijls onder schoonklinkende fantasienamen met onjuiste vermelding van het zoetend vermogen. Maar al te dikwijls werd op de verpakking mede gedeeld, dat door deze producten de suiker kon worden Bijlage T. 29 vervangen, hetgeen natuurlijk niet waar was t. o. v. het voedend bestanddeel, want deze kunstmatige ver zoetingsmiddelen zijn nu eenmaal als voedingsmiddel waardeloos. Aan de hand van de bepalingen van het suiker- en stroopbesluit werd geëischt, dat op de ver pakking van al deze zoetstofbevattende producten de volledige samenstelling werd vermeld. Visch en vischwaren. (14 monsters). Het in Mei in werking getreden Vischbesluit leverde weinig moeilijkheden opaan de opmerkingen be treffende de aanduiding en den eisch, dat het gewicht op de verpakking moet zijn vermeld, werd spoedig gehoor gegeven. De vischdrogerijen, rookerijen, inmakerijen en bak kerijen werden regelmatig door de keurmeesters be zocht ter controle van inrichtingen en hygiënische behandeling. Belangrijke aanmerkingen behoefden niet te worden gemaakt. Van de onderzochte monsters werden een monster haring in mosterdsaus en een mosselen in het zuur afgekeurd. De keurmeesters keurden 24 partijen visch af, terwijl door den vischkeurmeester der gemeente Zwolle 12 par tijen, in totaal 136 kg, aan den handel werden onttrokken wegens bederf. Vleeschwaren en -extracten. (597 monsters), a. Vleeschwaren. In het begin van het verslagjaar werd geconstateerd,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1940 | | pagina 254