Bijlage T. 24 Evenals andere jaren werd wederom geregeld con trole gehouden op den toestand van de localiteiten enz. bij melkverkoopers in gebruik, met als resultaat, dat wegens overtreding van diverse bepalingen van het Melkbesluit de volgende processen-verbaal werden opgemaakt wegens het ontbreken van het juiste opschrift op de bussen (art. 16 lid 1) 6 ontbreken van naam en adres van den melkverkooper op het voertuig (art. 20 lid la)5 ten verkoop aanwezig hebben van melk in een vuil melklocaal (art. 31 lid 1 e) 1 onttrekken van melk aan het vaatwerk op den openbaren weg, anders dan door middel van een kraan of schenk- tuit (art. 38 lid 1)8 vervoer van maten op zoodanige wijze, dat deze verontreinigd zouden kunnen worden (art. 38 lid 3) 6 ontbreken van een roerder in de bussen (art. 39 lid 2)2 b. Gepasteuriseerde melk. In het verslagjaar werden van dit artikel totaal 1. onderzocht341 monsters 2. hiervan werden afgekeurd 86 waarvan wegens a. aanwezigheid van colibacteriën 23 b. te hoog kiemgetal40 c. te hoog vriespunt3 d. afwijkend vetgehalte 10 e. vuil2 Bijlage T. 25 f. andere redenen8 monsters (hoofdzakelijk foutieve inhoudsopgave of ontbreken van de juiste aanduiding). Meerdere monsters bleken wederom om meer dan één reden af te wijken. In totaal werden 54 schrifte lijke of mondelinge waarschuwingen gegeven. Wegens een te hoog kiemgetal en de aanwezigheid van colibacteriën werd 1 maal proces-verbaal opgemaakt. c. Gesteriliseerde melk. Hiervan werden 30 monsters onderzocht, 3 waren niet steriel, terwijl 2 een zeer afwijkend vetgehalte hadden; van 1 monster was de aanduiding van den inhoud onjuist. d. Beter gewonnen melk. Hiervan kwamen 11 monsters ter onderzoek binnen; 3 monsters bevatten in 0.1 of 0.5 cm5 B. coli en hadden tevens een hooger kiemcijfer dan 100.000 per cmJ, in 1 monster werd watertoevoeging geconstateerd en van één was de inhoudsaanduiding foutief. e. Schoolmelk. Van de 5 onderzochte monsters schoolmelk bevatten er 2 te veel bacteriën. Dit is een gevolg van het warm aftappen dezer (los gepasteuriseerde) melk in flesschen waarop reeds eerder de aandacht is gevestigd. Overigens werden behalve één keer wegens mastitis streptococcen geen afwijkingen geconstateerd. f. Karnemelk. Onderzocht werden 1018 monsters. Hiervan bevatten

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1940 | | pagina 252