Bijlage T. 18 maatregelen even spoedig weer uit den handel ver dwenen als zij gekomen waren. Vloeibare surrogaten werden meerdere malen in gis tenden en schimmeligen toestand aangetroffen derge lijke partijen werden uit den handel genomen evenals die, welke aanmerkelijke hoeveelheden conserveermid delen bevatten. Om andere redenen werden nog een 6-tal monsters vloeibare thee- en koffiesurrogaten afgekeurd. De 6 onderzochte monsters, aangeduid als „koffie- extract", bleken na onderzoek geen koffie of te weinig koffiebestanddeelen te bevatten. Door de keurmeesters werden ter plaatse in totaal 17 partijen wegens bederf vernietigd. Meel en grutterswaren. (291 monsters). De meelproducten bleken in het algemeen aan de gestelde eischen te voldoen. Wel werd geconstateerd, dat waar mogelijk, rijst, tarwe of mais vervangen werd door aardappelmeel, zonder dat dit vermeld werd op de verpakking. Puddingpoeders, waarin de suiker vervangen was door saccharine, werden meerdere malen aangetroffen. Tegen den verkoop hiervan onder de aanduiding „surro gaat" of „vervangingsmiddel voor puddingpoeder" werd geen bezwaar gemaakt. Wegens den verkoop van meelproducten onder fan- tasienaam zonder vermelding der samenstelling werd 24 maal aanmerking gemaaktbijv. werd meerdere malen een als maizena aangeduid product aangetroffen, dat v.n. uit aardappelmeel bleek te bestaan. 10 monsters griesmeel bestonden, in plaats van uit tarwe, uit kunstmatig gekleurde rijst. Bijlage T. 19 Wegens bederf, v.n. door mijt of schimmel, werden afgekeurd 1 partij boekweitemeel, 3 partijen pudding poeder, 2 partijen tarwemeel. Een baal tarwebloem moest worden afgekeurd wegens petroleumgeur. 3 monsters strooimeel bestonden v.n. uit krijt en gips. 34 partijen, in totaal 630 kg werden naar aanleiding van het onderzoek op het laboratorium uit den handel verwijderd, terwijl door de keurmeesters 127 partijen, in totaal ongeveer 1070 kg ter plaatse tot veevoeder werden verwerktslechts geringe hoeveelheden be hoefden te worden vernietigd. In deze rubriek werd in totaal 1 maal proces-verbaal opgemaakt. Melk en melkproducten. Het totaal aantal in deze rubriek onderzochte mon sters bedroeg 8127, welke als volgt kunnen worden verdeeld consumptiemelk, bemonsterd bij handelaren gepasteuriseerde melk in flesschen gesteriliseerde melk in flesschen hygiënisch gewonnen melk in flesschen schoolmelk in flesschen chocolademelk en -ondermelk in flesschen speenmonsters, genomen bij stalcontröle melk, ten behoeve van fabrieken onderzocht monsters, genomen aan fabrieken, tijdens af levering door leveranciers room en slagroom yoghurt en melkyoghurt melkpap vla karnemelk 6176 341 30 11 5 20 52 91 62 13 18 9 1018

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1940 | | pagina 249