Bijlage T. 8 van surrogaten, vooral wat de aanduiding ervan betrof, te regelen. Aanvankelijk werd veel medewerking on dervonden van de bonafide fabrikanten en handelaren, doch toen steeds meer gelegenheids-fabrikanten en -handelaren op het gebied der levensmiddelen en andere waren verschenen, ontstonden groote moeilijkheden, omdat door dezen steeds weer getracht werd, door mis leidende aanduidingen, namen en aanprijzingen het publiek tot het koopen van dikwijls minderwaardige namaakartikelen te bewegen. In verband met de distributiemaatregelen werden de keurmeesters voor het nemen der monsters in het bezit gesteld van de benoodigde bons. Bij elk der onder hoofdstuk V vermelde groepen zijn in het kort de geconstateerde feiten en opgedane ervaringen weergegeven. In het verslagjaar werden door de keurmeesters in totaal 22576 winkels, bakkerijen, markten, melkver- koopersbedrijven, grossiers, fabrikanten enz. geïnspec teerd. Naar aanleiding van deze inspecties werden 3882 aanmerkingen gemaakt en 38 processen-verbaal bij de bevoegde autoriteiten ingediend, terwijl in totaal 487 partijen wegens ondeugdelijkheid aan den handel werden onttrokken. Door de keurmeesters werden in totaal 12474 monsters ter onderzoek op het laboratorium genomen boven dien werden nog 401 monsters onderzocht, welke door particulieren, gemeentelijke instellingen en den handel waren ingezonden. Naar aanleiding van de resultaten van het laboratorium onderzoek werden 2213 schriftelijke waarschuwingen verzonden en 220 processen-verbaal opgemaakt. Bijlage T. 9 De dierenarts keurde ter plaatse 2 partijen pluimvee af en bracht 55 monsters voor nader onderzoek op het laboratorium mede. Hij verrichtte 22 stalinspecties, waarbij het aanwezige vee werd onderzocht en bezocht 15 maal zuivelfabrieken naar aanleiding van geconsta teerde afwijkingen aan de ontvangen of afgeleverde melk en/of melkproducten. Bovendien bezocht hij na 1 November, ingevolge de bepalingen van het Standaardisatiebesluit, nog 37 melk inrichtingen, welke een vergunning voor het standaardi- seeren van consumptiemelk hadden aangevraagd. Bij deze controles werden tevens uitvoerig de maat regelen nagegaan, welke genomen waren met betrekking tot de kwaliteitsverbetering der aangevoerde melk. Naar aanleiding van de werkzaamheden van den dierenarts werden door hem 33 waarschuwingen gegeven en 6 processen-verbaal opgemaakt. Rechten Warenwet. Het aantal aangeslagenen voor betaling van recht krachtens de Warenwet bedroeg 9550, terwijl over het jaar 1940 aan recht werd ontvangen in totaal een bedrag van f 27373,24 (over 1939 f 28427,92). HOOFDSTUK V. Alcoholhoudende dranken (33 monsters). Slechts in het eerste halfjaar werden nog regelmatig monsters genomen van de onder deze groep vallende waren. Wel vonden in het 2e halfjaar nog een tweetal z.g. wijnkeuringen plaats onder medewerking van deskun digen uit den wijnhandel, doch het aantal te onderzoeken monsters was gering, omdat spoedig de wijn uit den handel verdwenen was.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1940 | | pagina 244