Bijlage T. 6 tralen aankoop op peil gehouden en zoo mogelijk in verband met de tijdsomstandigheden en prijsverhooging extra aangevuld, e. Middelen van vervoer. Voor het vervoer beschikt de dienst over een 3-tal huurauto's, hetgeen in alle opzichten blijft voldoen. Door de rantsoeneering van de benzine moest echter veel meer dan vroeger gebruik worden gemaakt van andere vervoermiddelen als trein en bus, waardoor veel van den werktijd der keurmeesters verloren ging. Het B.S.A. motorrijwiel dat reeds buiten gebruik was, werd in 1940 verkocht; het B.M.W. motorrijwiel werd door de Duitsche Weermacht gevorderd. Ge lukkig kon tot aanschaffing van een goed 2de hands D.K.W. motorrijwiel worden overgegaan, waarvan een der keurmeesters een veelvuldig gebruik heeft kunnen maken. De dienst beschikte bovendien over een 5-tal rij wielen, waarvan er één gedurende de eerste oorlogs dagen uit een rijwielstalling werd ontvreemd de waarden van het motorrijwiel en het rijwiel werden aan den dienst vergoed. HOOFDSTUK IV. Algemeene Beschouwingen, Met voldoening mag vermeld worden, dat de ge mobiliseerde ambtenaren van dezen dienst na den afloop der krijgsverrichtingen allen behouden zijn teruggekeerd en spoedig hunne werkzaamheden hebben kunnen hervatten. Door de bijzondere omstandigheden ondervond de buitendienst na den lOden Mei groote moeilijkheden. Bijlage T. 7 In normale tijden was het reeds bezwaarlijk, vol doende controle uit te oefenen door het te geringe aantal keurmeesters in verband met de groote uitge strektheid van het keuringsgebied na den oorlog was van een behoorlijk functioneeren van den buitendienst geen sprake meer, omdat de rivierovergangen waren vernield, het gebruik maken van de dienstauto's aan merkelijk moest worden ingekrompen door geringe toewijzing van benzine en de trein- en busverbindingen zeer beperkt en ongeregeld waren en zeer ongunstig in verband met de tijden van aankomst en vertrek. Tegen het eind van het verslagjaar was wel eenige verbetering ingetreden, echter meer in schijn dan in werkelijkheid, want door aanpassing liep de buitendienst wel regelmatiger, doch het geregeld bezoeken van alle deelen van het gebied was ook nu nog niet mogelijk. Het gevolg was, dat de bedrijven in de bereikbare steden en dorpen naar verhouding meer bezocht wer den dan voordien en daar in de grootere plaatsen de af te leggen afstanden geringer zijn en dus minder tijd met reizen verloren gaat, was ten slotte het aantal geinspecteerde bedrijven hooger dan in het vorige verslagjaar. Na het intreden van den oorlogstoestand zijn de werkzaamheden van dezen dienst sterk gewijzigd. De eerste dagen na 10 Mei hebben de ambtenaren van den dienst hunne medewerking verleend bij de organi satie van de distributie van levensmiddelen voor Zut- phen en omstreken, totdat het hervatten der controle werkzaamheden weder mogelijk was. Spoedig kwamen de eerste vervangingsmiddelen in den handel. Van den beginne af is getracht de stroom

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1940 | | pagina 243