42 Sluizen en stuwen. De sluizen en stuwen werden met de daarvoor be schikbare gelden zoo goed mogelijk onderhouden. Verbeteringswerken van eenig belang behoefden niet te geschieden. Rivieren, kanalen, vaarten, grachten, havens en andere werken. De IJsselstanden werden dagelijks aan de rijkspeil schaal aan de IJsselkade opgenomen. De hoogste stand werd op 25 Maart waargenomen en bedroeg 7.25 N.A.P. De laagste waterstand werd in Januari genoteerd n.l. 2.82 N.A.P. De gemiddelde rivier stand was gedurende het verslagjaar 4.95 -f- N.A.P. of 61 cm boven den gemiddelden rivierstand in de jaren 1921 tot en met 1930 die 4.34 -J- N.A.P. bedroeg. De Binnengracht werd gedurende 56 dagen afge sloten, in welken tijd de pompinstallatie, staande in den tuin van het gymnasium tot bemaling van de Binnengracht, gedurende 233 uren dienst moest doen. De grachten in en om de stad werden zooveel moge lijk schoon gehouden. Kaden. Het onderhoud der kaden bepaalde zich tot eenige herstellingen van de daar langs aanwezige remmings- werken. Onderhoud der kribben. De krib- en beslagwerken in onderhoud bij den dienst der gemeente-landerijen werden gedurende het verslag jaar goed nagezien en onderhouden. Het benoodigde kribhout werd verkregen van het langs de landerijen groeiende wilgenhout. De kribpalen werden in de loods 43 op den Houtwal bij slecht weer gemaakt door het vaste personeel der landerijen. Bruggen en duikers. Door de zorg van den Rijkswaterstaat werd de ver nielde IJsselbrug opgeruimd en werd met den bouw van een nieuwe brug aangevangen. Nu de IJsselbrug moest worden vernieuwd is van de gelegenheid gebruik gemaakt om den onderdoorgang onder die brug aan de stadszijde wat breeder te maken. De wijziging van het landhoofd werd door den Rijks waterstaat uitgevoerd, die van den aansluitenden keer- muur kwam voor rekening van de gemeente en werd uitgevoerd door M. Jurriëns en Zoon alhier. De vernielde Oostveensche brug werd hersteld. In de plaats van de vernielde Spittaalbrug werd een houten noodbrug gelegd. Bij de vernielde Larebrug is door Duitsche militairen een houten hulpbrug gemaakt. De ruïne van deze brug werd zooveel mogelijk opgeruimd. Het metselwerk van de Berkelpoortbrug werd grondig nagezien en hersteld. Over de bogen van deze brug is een plaat van gewapend beton aangebracht, die eensdeels ten doel heeft een waterdichte afsluiting van het wegdek te vormen en die anderdeels de belasting van het verkeer regelmatig over de bogen verdeeld. Het werk werd uitgevoerd door J. van Limburg te Apeldoorn. De bruggen verkeeren in een behoorlijken staat van onderhoud. Verder wordt verwezen naar hetgeen ter zake is opgemerkt in het hoofdstuk Gemeentewerken onder Algemeen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1940 | | pagina 23