40 Twee drankwetaanvragen werden behandeld; de gevraagde vergunningen werden verleend. In den loop van het verslagjaar werden 15 gevallen behandeld, waarin schoorsteenen vanwege brand gevaar niet aan de voorschriften van de bouw verordening voldeden. In 13 gevallen werden na aan schrijving of aanzegging de noodige verbeteringen aan gebracht, terwijl twee gevallen aan het einde van het verslagjaar nog in behandeling waren. In Februari kwam een klacht binnen van een bewoner van een perceel in de Halvemaanstraat over stank uit een rioleering binnenshuis. Bij inspectie bleek de stank afsluiter onvoldoende te zijn. Na aanschrijving werd deze verbeterd. In Maart kwam een klacht binnen van een bewoonster van een perceel in de Frankensteeg over hinder, ver oorzaakt doordat in een slagersbedrijf, dat in een aan grenzend perceel werd uitgeoefend, des morgens vroeg en des avonds laat gewerkt zou worden. Bij onderzoek is gebleken, dat zelden 's morgens vroeg of 's avonds laat in het bedrijf werd gewerkt. Bovendien valt het bedrijf niet onder de Hinderwet, zoodat ook overigens niet aan de klacht kon worden tegemoet gekomen. In Maart werd door een bewoner van een perceel in de Dieserstraat mondeling medegedeeld, dat hij vreesde voor het vallen van een topgevel, welke in een minder goede conditie verkeerde en bij vallen op het dak van zijn perceel zou terecht komen. Bij inspectie bleken de bovenste lagen metselwerk van den topgevel meer of minder los te liggen. Na aanschrijving om verbetering aan te brengen werd hieraan direct voldaan. In April werd door een bewoner van de Markt mondeling medegedeeld, dat een in onsolieden toestand 41 verkeerend luik in den topgevel van het door hem gehuurde perceel gevaar opleverde voor de passage. Na aanschrijving om verbetering aan te brengen werd hieraan terstond voldaan. HOOFDSTUK IX. WATERSTAAT. Waterleidingen, beken, sluizen en stuwen. Waterleidingen en beken. Aan waterleidingen en beken, voor zoover zij bij den dienst van gemeentewerken in onderhoud zijn, zijn geen bijzondere werkzaamheden verricht. De Berkel binnen de stad werd zooveel mogelijk gespuid. De lijst van waterleidingen en beken in onderhoud bij den dienst van landerijen onderging geen verandering. De waterleidingen en beken werden tweemaal, enkele vaker gesneden de groote breede beken met de ketting zeis, de kleine met de gewone slootzeis. Tijdens lage rivierstanden werden de waterleidingen en beken bovendien met de schop schoongemaakt. De totale lengte der waterleidingen en beken, voor zoover in onderhoud bij den dienst der landerijen, be draagt ruim 57 km. De vervuiling van den benedenloop van de Voorston- densche beek is grondig verbeterd; het vuile water van Eerbeek wordt nu door de rioleering afgevoerd. Met de verbetering van den benedenloop der Voorston- densche beek werd in October 1938 een aanvang ge maakt. Het werk wordt in werkverschaffing uitgevoerd en vordert reeds flink.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1940 | | pagina 22