38 ingang van 1 December 1940 aan 9 particulieren ver gunningen uitgereikt voor het ophalen van aardappel schillen, groentenresten en beenderen. Naar behoefte van den vergunninghouder is de stad in negen grootere of kleinere wijken verdeeld. Ieder burger is verplicht zijn keukenafval aan den vergunninghouder mee te geven, tenzij deze stoffen aan eigen vee worden ver- voederd. In de maand December werd 48010 kg schillen en groentenresten verzameld en 140 kg beenderen. HOOFDSTUK VIII. VOLKSHUISVESTING. Bouw- en woningtoezicht. Gedurende het jaar 1940 werden 95 aanvragen be handeld voor het bouwen en verbouwen van perceelen, het maken van rioolaansluitingen of het uitvoeren van werken aan den openbaren weg, terwijl 91 vergunningen werden verleend, waaronder 12 11 voor nieuwbouw; 39 39 voor het veranderen, uitbreiden of vernieuwen van gebouwen 5 5 voor aansluiting op het ge meenteriool voor den afvoer van menagewater; 24 24 voor aansluiting op het ge meenteriool, voor een over- stortleiding van beerputten 39 12 9 voor het bouwen van schuren enz. 3 3 voor het aanbrengen van zonne schermen, uithangborden, licht bakken en automaten. De volgende verzoeken zijn om de daarachter ge noemde redenen afgewezen het bouwen van een houten schuur aan de Baank- straat, bestemd voor berging van hooi enz., in verband met brandgevaar; het bouwen van een houten gebouwtje aan den Weg naar Laren, bestemd voor rijwielwerkplaats, in verband met brandgevaar; het bouwen en wijzigen van schuurtjes aan de Baank- straat, omdat geen voldoende vrije ruimte tusschen de woningen en de schuurtjes zou overblijven het bouwen van een pakhuis voor berging van brand stoffen aan de Spoordijkstraat, omdat het ontwerp in strijd was met de welstandsbepaling. Bovendien is vergunning geweigerd voor het afbreken van 2 arbeiderswoningen aan den Stations weg bij de IJsselbrug, in verband met een dreigend tekort aan arbeiderswoningen. 7 bewoonbaarverklaringen werden afgegeven; vol tooid werden 14 nieuwe woningen. Einde 1940 waren nog 14 nieuwe woningen in aan bouw, terwijl met 8, waarvoor vergunning werd ver leend, nog geen aanvang was gemaakt. Door verbouwing is er één woning vervallen. Er werden 12 hinderwetaanvragen behandeld, waarop 11 vergunningen werden verleend. Eén vergunning werd geweigerd en wel voor de oprichting van een lompenopslagplaats in de Polsbroek. Aanvragen. Vergunningen. Omschrijving. Aanvragen. Vergunningen. Omschrijving.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1940 | | pagina 21