Bijlage Q. 37 WATERLEIDING. Algemeen Overzicht. Evenals voor het gasbedrijf is het jaar 1940 voor het waterleidingbedrijf een moeilijk jaar geweest. De strenge vorst welke tot eind Februari duurde heeft het bedrijf veel kosten en ongerief veroorzaakt. Verschillende buisbreuken deden zich voor, terwijl ongeveer 300 aansluitingen bevroren en 160 stuks watermeters door de vorst werden vernield. Het nieuwe electrische ontdooi-apparaat heeft bij het in orde bren gen der aansluitingen groote diensten bewezen. Nauwelijks waren de laatste sporen der vorstschade opgeruimd, of wij zagen ons door de oorlogshandelingen weer voor nieuwe moeilijkheden geplaatst. Door het opblazen der bruggen werden verschillende hoofdleidingen verbroken, terwijl de electrische stroom die het pompstation voedt, verschillende keeren ver broken werd. Aan de activiteit van ons personeel is het te danken, dat nog enkele minuten voor het opblazen der bruggen de hoofdafsluiters van den watertoren gesloten konden worden, waardoor ongeveer 600 m3 water behouden bleef. Direct na het gevecht hebben wij het buizennet zoover kunnen herstellen, dat reeds des middags om 5 uur weer water geleverd kon worden. In de daarop vol gende dagen, werd de electrische stroom weer telkens gestoord, zoodat wij genoodzaakt waren in die dagen den watertoevoer tot een minimum te beperken. Het pompstation heeft door de oorlogshandelingen geen schade opgeloopen. In den watertoren sprongen de deuren stuk en werden alle ruiten verbrijzeld, terwijl in de vloeren

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1940 | | pagina 206